Sokan várják, hogy végre rendeződjenek a tulajdonjogi kérdések. Ember kell hozzá. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az utóbbi időben gyakran előfordult, hogy nem tudott ülésezni a gyergyószentmiklósi földosztó bizottság, ugyanis nem gyűltek össze annyian, hogy döntőképes legyen. Új tagok beválasztására lenne szükség, jelentkező azonban nincs.
2017. november 01., 15:592017. november 01., 15:59
Még szeptemberre tervezett az önkormányzat egy gazdagyűlést, amelynek egyik fontos témája lett volna a földosztó bizottság újraszervezése. Ez azonban azóta sem történt meg. Egy felhívást tettek közzé még másfél hónapja, amelyben
Nem mindegy, hogy teljes-e a bizottság, hiszen ettől is függ, hogy megvalósulnak-e a birtokba helyezések és elkészülnek-e a parcellázási tervek. A gyergyószentmiklósi városházán földügyekkel foglalkozó alkalmazottak azt szeretnék, hogy úgy szervezzék meg a gazdagyűlést, hogy már legyenek olyan jelöltek, akik felkészültek, és tisztában is vannak azzal, hogy milyen feladatot vállalnak a bizottságban.
Akik szerepet vállalnának a bizottságban, nem feltétlenül kell arra várjanak, hogy valaki más javasolja a személyüket.
A bizottságban, az eddigiekhez hasonlóan, 2-4 olyan tag és további póttagok kell legyenek, akik a földtulajdonosokat képviselik.
Mivel jelenleg hiányos a létszám, sok ülés elmaradt – tudtuk meg a városházán.
A területek meg vannak művelve, de a papírok nincsenek rendben. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ha jelentkeznek tagjelöltek, akkor rendezik meg a gyergyószentmiklósi gazdagyűlést, amely szavazással erősíti meg a területtulajdonosokat képviselő személyek megbízatását a földosztó bizottságban. A képviselők megszavazásának feltétele, hogy a külterülettel rendelkező földtulajdonosok 25 százaléka részt vegyen a voksoláson.
A külterülettel rendelkező földtulajdonosok 25 százaléka Gyergyószentmiklóson több, mint 700 főt jelent. Amennyiben a törvényben előírtnál többen jelentkeznének, akkor választás is lesz, ez esetben a több szavazatot kapó személyek kerülnének be a bizottságba.
Az sem elképzelhetetlen, hogy nem érkezik egyetlen előzetes javaslat sem, és a nagygyűlést úgy rendezik meg, azt remélve, hogy majd ott akadnak jelentkezők. Ellenben akkor előfordulhat, hogy az így megválasztott tagok a bizottsági munka megismerésekor mégis úgy döntenek, hogy nem vállalják a feladatot. Akkor pedig kezdődhet elölről a hercehurca, és a tulajdonba helyezés továbbra sem halad.
Ezért mindenképpen arra buzdítják a gazdákat, jelentkezzenek a földosztó bizottságba, vagy tegyenek javaslatot olyan személyekre, akik vállalnák a munkát. A javaslatokat a gyergyószentmiklósi önkormányzat ügyfélfogadójánál várják.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!