
Új, erdélyi előadókkal bővül a július 6–9. között szervezett Maros-parti VIBE Fesztivál line-up-ja. A nemzetközi és magyarországi előadók mellett az erdélyi zenekarok, producerek és DJ-k is hangsúlyos szerepet kapnak a fesztiválon, amelyre 26 hazai nevet jelentettek be a szervezők.
2017. május 10., 16:432017. május 10., 16:43
A VIBE Fesztivál középpontjában az erdélyi magyar fiatalság áll, hogy a fesztivál találkozási pontot nyújtson számukra. Épp ezért tartjuk fontosnak, hogy
Külön figyelmet fordítunk arra, hogy a helyi zenekarok, elektronikus zenei alkotók, DJ-k helyet kaphassanak a fesztiválprogramban, ezért egy külön helyszínt is beterveztünk számukra, az Alter Stage-et – számol be közleményben a szervezőcsapat.
Az erdélyi előadók nem végleges listája: Koszika & The HotShots, Moonfellas, Dreamland Residents, Palma Hills, Mary Grace, The Pinwheels, Vecker, sZempöl, Friday Rehab, No Sugar, Massive Fluo, DJ Detour, Grid, DJ Shiver, Dj Jumbo and MC Killamen, rgdn, Ruffie, Buff, Dodo, Vekt!, Ugly Astronaut, quidbop, Kvark, Lohn Jennon, Beast, küb_beat. Közülük néhányan nem az Alter Stage-en, hanem a nagyszínpadon vagy a kisszínpadon, illetve a Party Arénában kapnak majd lehetőséget.
Az erdélyi együttesek közül többen a nagyszínpad programját gazdagítják. A Koszika & The HotShots sokszínű zenei világával varázsolja el a hallgatóit. Ők egyúttal a multikulturalitás és interkulturalitás hírnökei is, hiszen koncertjeiken minimum négy nyelven hangzanak el dalok, ráadásul szeretnek feldolgozásokat is játszani – olvasható a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményben.
Az első VIBE Fesztivál zenei kínálatához hozzátartozik a Moonfellas, Dreamland Residents, Mary Grace, The Pinwheels, Vecker, Friday Rehab és a No Sugar, de nem maradhat ki a sorból a Palma Hills sem, akik – bár még Face Today néven – a Sziget Fesztiválon is felléptek. Az erdélyi együttesek sorát erősíti az egyedi balkán-teatro-diszkó stílusú zenét játszó sZempöl Offchestra. A sepsiszentgyörgyi banda játékos és különleges zenei kínálatát csak fokozza a vizuális effektusok sora, így nyújtva teljes koncertélményt a fesztiválozóknak.
A bejelentett nemzetközi előadók (Borgore, Pendulum DJ Set & Verse) és magyarországi fellépők (Chris Lawyer, Jumo Daddy, Sterbinszky) mellett a Party Arénában hallgathatjuk majd a hazai Massive Fluo és Grid beatjeit, de fellép DJ Detour és a már legtöbbek által ismert DJ Shiver is.
Beast, Buff, Dj Jumbo & MC Killamen, Dodo, küb_beat, Kvark, Lohn Jennon, quidbop, rgdn, Ruffie, Ugly Astronaut és Vekt! lesznek az Alter Stage húzónevei.
– mint például a drum & bass, breakbeat, UK garage, illetve a minőségi house és techno.
Itt olyan műfajokkal ismerkedhetnek meg a résztvevők, amelyekkel nem találkoznak nap mint nap, másrészt pedig
– indokolta a fellépők kiválasztását Dobricza Szabolcs, az Alter Stage menedzsere.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!