
Lövéte várhatóan a következő körben kap támogatást a településen keletkezett árvízkárok helyreállítására
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elmúlt időszak heves esőzései nyomán károsodott utakat, hidakat hozhatnak rendbe kormánypénzből Hargita megyében.
2021. július 22., 18:582021. július 22., 18:58
Jelentős károkat okozott Hargita megye több településén és megyei útján a nyár folyamán lehullott nagy mennyiségű csapadék.
A támogatásból Csík-, Udvarhely- és Gyergyószékre egyaránt jut. Csíkszéket tekintve 39 ezer lejt kap Csíkkozmás község, Gyimesfelsőlok 500 ezer lejt, Gyimesközéplok 50 ezer lejt, Csíkszereda 15 ezer lejt, Csíkszentgyörgy 3 millió 423 ezer lejt, Kászonaltíz 129 ezer lejt, Tusnádfürdő pedig 200 ezer lejt.
Udvarhelyszéken Korond község 460 ezer lejt, Oroszhegy 600 ezer lejt, Bögöz 74 ezer lejt, Székelyudvarhely 35 ezer lejt, Felsőboldogfalva 84 ezer lejt, Oklánd és Szentegyháza pedig 20–20 ezer lejt költhet helyreállítási munkálatokra.
Gyergyószéken Gyergyóholló 347 ezer lejt kap az árvíz utáni károk rendbe tételére, Bélbor 20 ezer lejt, Salamás 138 ezer lejt, Gyergyótölgyes pedig 341 ezer lejt.
Hargita Megye Tanácsa számára a megyei utak helyreállítására 2 millió 852 ezer lejt irányzott elő a kormány.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
szóljon hozzá!