A fizetős parkolási táblák nyelvi sorrendje miatt szeretné megbírságoltatni a polgármestert Tanasă. A szöveg viszont le van ragasztva
Fotó: Gábos Albin
Elutasította a Hargita Megyei Törvényszék a Méltóságért Európában Polgári Egyesületnek (ADEC) a csíkszeredai polgármester megbírságolására vonatkozó keresetét. Az egyesület szerint nem hajtottak végre egy jogerős bírósági ítéletet, ez viszont megtörtént.
2019. november 14., 22:002019. november 14., 22:00
A székely zászlók és községháza feliratok elleni persorozatáról ismert blogger, Dan Tanasă mindenképp újra fogást szeretne találni Csíkszereda polgármesterén, Ráduly Róbert Kálmánon, és
Egyelőre viszont ez nincs így, és akárcsak a korondi polgármester esetében, a Hargita Megyei Törvényszék, illetve a Marosvásárhelyi Ítélőtábla tologatja egymásnak az ügycsomót, egymásnak ellentmondó ítéletek nyomán. Az eddigiek alapján a blogger csak az ítélőtáblától remélhet támogatást, mert a törvényszék másodszor utasította el a városvezető megbírságolását indítványozó keresetét.
A Hargita Megyei Törvényszék elutasította a Méltóságért Európában Polgári Egyesület arra vonatkozó keresetét, hogy határozza meg, mekkora pénzbírságot kell fizetnie Korond polgármesterének, akire korábban az ítélőtábla rótt ki bírságot, de összeg megállapítása nélkül.
Az ADEC tavaly májusban kérte a törvényszéktől, hogy kötelezze Ráduly Róbert Kálmánt az országos bruttó minimálbér 20 százalékának megfelelő összeg, illetve késedelmi kamatok kifizetésére minden nap késlekedésért, mert szerintük a polgármester nem hajtott végre maradéktalanul egy 2017-ben született jogerős bírósági ítéletet. Az említett végzés szerint Csíkszeredában az összes olyan forgalmi táblán, amelyeken a magyar megnevezések szerepeltek elöl, és utánuk a románok, meg kellett változtatni a nyelvi sorrendet. Ezt
a Hargita Megyei Törvényszék pedig a keresetet idén januárban elutasította. Az ADEC az ítélőtáblához fellebbezett, amely ezúttal, ellentétben a korondi polgármester ügyével, tartózkodott attól, hogy megbírságolja Rádulyt, viszont az ügycsomót visszaküldték újratárgyalásra a Hargita Megyei Törvényszékre. Ez megtörtént,
megalapozatlannak minősítve. Így az egyesület újból az ítélőtáblához fordulhat fellebbezésével.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
4 hozzászólás