Amióta nincs használva, felnőttek a fák az egykori irodaépület mellett. Kérdés, hogy az ingatlanban mikor lesz újra gazdasági élet
Fotó: Gergely Imre
Nem voltak tisztázva a tulajdonjogi viszonyok annál az épületnél, amelyben vállalkozó inkubátorházat szeretett volna létrehozni a gyergyószentmiklósi önkormányzat partnerségben Hargita Megye Tanácsával. Így nem pályázhattak sikeresen az erre remélt forrásokra.
2022. január 11., 17:332022. január 11., 17:33
Múlt év júniusában írta alá Csergő Tibor gyergyószentmiklósi polgármester és Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke azt a partnerségi szerződést, amely szerint közösen pályáznának egy vállalkozói inkubátorház létrehozásához a Regionális Operatív Programban. Amint akkor ezt közölték,
Akkor úgy becsülték, hogy 6,7 millió lej lenne a beruházás, később ez az összeg közel 9 millióra emelkedett. Az elképzelés szerint fiatal vállalkozóknak, kreatív gazdasági ágazatokban dolgozó kezdő vállalkozásoknak szánták az egykori öntödében kialakítandó inkubátorház helyiségeit, adottságait.
Az elképzelt közös beruházás azonban nem kaphatott támogatást, hiszen – mint közben kiderült – a kiszemelt épületnek nem volt tisztázott a tulajdonjogi helyzete. Ezt novemberben igyekeztek orvosolni, amikor a város tanácshatározattal tulajdonba vette az egykori öntöde irodaépületét, és három egységre osztotta az ingatlan helyiségeit, amelyből az egyikben képzelték el az inkubátorházat. Ez azonban már késő volt,
Így a gyergyószentmiklósi inkubátorház létesítése tovább várat magára, a város és a fiatal vállalkozók egy későbbi pályázati kiírásban reménykedhetnek.
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi városházán szerettünk volna információkat kapni az inkubátorház-projekttel kapcsolatban, és a következő választ kaptuk: „Az évek óta elhanyagolt vagyongazdálkodás és a tisztázatlan tulajdonviszonyok miatt késik a vállalkozói inkubátorház létrehozásának projektje Gyergyószentmiklóson.
Hargita megyében egyébként három ilyen intézmény létrehozásához indították el a pályázati folyamatot a múlt évben. Székelykeresztúr és Balánbánya esetében sikeres volt a megyei önkormányzattal közös kezdeményezés, december végén alá is írták a finanszírozási szerződéseket, indulhat a fejlesztés megvalósítása.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
1 hozzászólás