Kozán István
2025. január 07., 11:282025. január 07., 11:28
2025. január 07., 11:452025. január 07., 11:45
Munkaszüneti napok idejére is mindig két táborra oszlik az ország lakossága: azokra, akik szerint „végre”; és azokra, akik szerint „hát hogyne”.
A rendszerváltás óta sosem fordult elő, hogy Románia gyakorlatilag három hétre leálljon – még a koronavírus-járvány alatt is figyelt arra az állam, sőt, akkor figyelt igazán, hogy a nagy leállás alatt is működjenek a dolgok, lehessen ügyeket intézni. És ha visszaemlékezünk, épp a Covid alatt derült ki, hogy interneten keresztül mennyi kérdésre, kérésre lehet választ és megoldást találni. Úgy, hogy
A 2020-as és 2021-es kényszermegszorítások és lezárások feloldásával rögtön visszaállt a világ rendje. Ám az ország, ahelyett, hogy a rengeteg rossz tapasztalat mellett tanult volna abból a kevés jóból, inkább mindent sutba dobott. És
Az állami intézmények alkalmazottainak száma átlépte az 1,3 milliót, és annak ellenére vannak egyre többen, hogy a kormány évek óta ígéri, hogy most aztán tényleg karcsúsítani fog a közszférában, a közalkalmazottak körében.
Nyilván lesznek, akik toporzékolnak majd, hogy „miért nem lehetett már megadni ezt a hetet”.
Jó hír azonban, hogy nem így gondolkodik mindenki: a kedden is nyitva tartó egyik pékárus arra a kérdésemre, hogy várja-e, hogy szerdától beinduljon az élet, csak ennyit válaszolt: „Ideje”.
Kozán István
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Kozán István
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Kozán István
Borboly Csaba már a vizsgálat befejezése előtt megtalálta a hibást: a sajtót. Egy dolgot viszont elhallgat a politikus: a média mellett ő sem kérdőjelezte meg a csobotfalvi tragikus pásztorbalesettel kapcsolatos hivatalos rendőrségi információkat.
Kozán István
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
Kozán István
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Kozán István
Megyeitanács-elnökként gyöngyözte ki magából Biró Barna Botond a parajdi betonhiány hallatán, hogy az érintett „cégnek nincs mit keresnie Parajdon, szakmai arrogancia jellemzi őket”, meg egyébként is „Mars!”. Ennél azért többet várunk.
Kozán István
Minden kudarc egy esély is lehetne valami jobb kezdetére – valahogy így gondoltuk, miután végigszenvedtük a televízió képernyőjén keresztül a Sepsi OSK fociklub utolsó meccsét az első osztályban. Naivak voltunk.
1 hozzászólás