Április elsejétől lépett életbe a vizitdíjra vonatkozó jogszabály, ám a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa még nem döntött a díjszabás nagyságáról.
2013. április 02., 11:452013. április 02., 11:45
A sepsiszentgyörgyi egészségügyi intézmény igazgatótanácsa a héten ül össze, és hoz döntést az ügyben. A kórház vezetősége a törvény által megszabott legkisebb értéket, az ötlejes díj bevezetését javasolja – tudtuk meg dr. Antal Álmostól. Az orvosigazgató szerint nincsenek késésben, hiszen a jogszabály szerint csak az április elseje után beutalt betegek kell fizessenek, amikor távoznak a kórházból, egy-egy páciens kezelése pedig legkevesebb egy hetet vesz igénybe. Antal szerint a vizitdíj bevezetése plusz terhet ró az egészségügyi intézményre és a betegre egyaránt.
„A kórház számlát kell kiállítson, a díjszabás kifizetése alól mentesült személyek, így a fogyatékosok, idült betegségben szenvedők, várandósok, kiskorúak, 740 lejnél kisebb jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok pedig nyilatkozatot kell kitöltsenek” – magyarázta az orvosigazgató.
Mint ismeretes, Romániában április elsejétől 5–10 lej közötti összeggel kell hozzájárulniuk a pácienseknek a kórházi kezelés költségeihez. A kormány arra számít, hogy így sikerül távol tartani a kórházaktól a járóbeteg-ellátásban is kezelhető pácienseket. A sürgősségi ellátás továbbra is díjmentes marad.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
szóljon hozzá!