Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Csaknem ötezer doboz cigarettát találtak a pénzügyőrök egy Romániából Angliába tartó kisbusz utánfutójában, amelyet az M1-es autópályán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
2025. október 09., 12:172025. október 09., 12:17
A közlemény szerint a járműben a sofőr mellett nyolc utas ült, az utánfutón pedig mintegy kétszáz dobozban és műanyag rekeszben sorakoztak káposzták, uborkák és dinnyék. A pénzügyőrök
A járőrök összesen 4918 doboz, több mint 12 millió forint értékű cigarettát foglaltak le, majd jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás.
A jármű sofőrje több mint 17 millió forint bírságra is számíthat – áll még a közleményben.
Tizenhatodik alkalommal szervezik meg Kovászna, Hargita és Maros megyék tanácsai a hozzájuk tartozó kulturális intézmények révén a Székelyföld Napok rendezvénysorozatot október 15–25. között.
Szinte teljesen kiürítették az üzletek polcait a Konstanca megyei lakók a vörös riasztás hírére. Az ország dél-keleti része szerda délutánig vörös riasztás alatt állt a várható nagy csapadékmennyiség és erős szél miatt.
Kedd este 9 órától, a vörös jelzésű viharriasztás érvénybe lépésétől csütörtök reggel 7 óráig az ország 22 megyéjének 110 településén és Bukarestben volt szükség a katasztrófavédelem munkatársainak bevetésére.
Bezárja kapuit Hargitafürdőn a Balu kalandpark, mert lejárt a bérlő szerződése a terület tulajdonosával, és ezt nem hosszabbították meg. A működtetésnek nemcsak a törvényes feltételei hiányoznak, de a park területén sok fa ki is száradt.
Egy 19 éves székelycsókai motoros és 31 éves utasa az ákosfalvi közúti baleset áldozatai. A rendőrség közölte halálos baleset részleteit.
Az alkotmánybíróság szerdai döntései lehetővé teszik a második deficitcsökkentő csomag további két fontos elemének a végrehajtását amelyekért a kormány felelősséget vállalt a parlamentben – közölte szerda este a Facebook-oldalán a miniszterelnök.
Nyolcvanadik születésnapját ünnepli Kárp György marosvásárhelyi művész. A jeles alkalomból ünnepi előadást és könyvbemutatót szerveznek csütörtökön.
Jelenleg a romániai gáztárolók töltöttsége 95,5 százalékos, magasabb a 82,8 százalékos uniós átlagnál – nyilatkozta egy szerdai minisztériumi tanácskozás után a sajtónak az energiaügyi miniszter.
Marosvásárhelyre látogatott a román királyi család leszármazottja, Margit hercegnő és férje, Radu herceg. A vendégek a Református Kollégiumot is felkeresték, ahol a vezetőség a diákokkal együtt fogadta a román korona őrzőjét.
Ketten vesztették életüket két személyautó és egy motorkerékpár ütközése következtében szerda délután a Maros megyei Cserefalván.
szóljon hozzá!