
Fotó: Bartos Lóránt
Bokor Tibor kézdivásárhely polgármestere és Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese ismét két nagyméretű székely zászlót húz fel július 26-án, szombaton este nyolc órakor Kézdivásárhelyen. Ezúttal az egykori Székely Katonanevelde előtti téren kapnak helyet a jelképek.
2014. július 24., 16:302014. július 24., 16:30
2014. július 24., 22:042014. július 24., 22:04
Újabb fejezetéhez érkezett az önkormányzat és civil szervezetek által a karhatalom ellen vívott kédivásárhelyi zászlóháború: miután a Gábor Áron térről az önkormányzat egy bírósági döntés miatt el kellett távolítsa a székely zászlókat – és a hatóságok lépésére a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom által felszerelt két másik zászlót is eltüntették a Gábor Áron szobor mellől – Bokor Tibor polgármester egy másik városrészen, az egykori Székely Katonanevelde előtt húzza fel a lobogókat.
Erről a céhes város első embere és Fejér László Ödön képviselő sajtótájékoztatón számolt be, akik azt is bejelentették, hogy az eseményre a céhes városba várják Semjén Zsoltot, Magyarország miniszterelnök-helyettesét is.
Bokor kifejtette: május 30-án, bírósági döntés nyomására a Gábor Áron szobor mellől el kellett távolítani a két nagyméretű székely zászlót. „Bár úgy éreztem, hogy számunkra ez sértő, ezt a lépést meg kellett tennem. Aznap megígértem, hogy a közeljövőben újra felvonjuk a székely zászlókat, csak egy másik téren. Azt szerettem volna, ha úgy, mint tavaly március 15-én, a Székely Nemzeti Tanáccsal, valamint Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel közösen, ünnepélyes keretek közt kerülnének vissza a lobogók a zászlórudakra” – jelentette ki Bokor, aki szerint azért vártak ennyi ideig, hogy a magyar politikussal egyeztessenek időpontot. Így most már biztos, hogy az eseményre július 26-án, szombaton 20 órakor kerül sor a régi katonanevelde előtt, erre nem csak a kézdivásárhelyieket hanem Felső-Háromszék településeinek a polgárait is várják.
Fejér László Ödön képviselő mozgósításra ösztönözte a lakosságot a sajtón keresztül, azt szeretné, ha március 15-éhez hasonlóan most is nagy számban eljönnének a környező kézdiszéki településekről is. „A katonanevelde épülete előtt felállítani a székely zászlókat még szimbolikus is, hiszen régen a felső-háromszékieknek ez volt a katonaiskolája” – vélekedett a képviselő.
A harminc perces ünnepélyes zászlófelvonáson közreműködnek a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület huszárai, Kádár László huszárőrnagy vezetésével, a Tanulók Klubja fúvószenekara, Gergely Zsolt, a Molnár Józsiás Általános Iskola tanulója, és Dávid István, a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákja.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség egy 64 éves nő és egy 45 éves férfi ellen egy hamis érettségi bizonyítvány kiállításával kapcsolatos ügyben.
Határidő előtt bonyolította le Kovászna Megye Tanácsa a harminchat elektromos iskolabusz beszerzését célzó pályázatot. Júniusi ülésén a megyei testület jóváhagyta az utolsó kilenc, 20+1 személyes kisbusz átadását is.
Húsz év letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Kovászna Megyei Törvényszék azt az 50 éves berecki férfit, aki a vád szerint 2023 augusztusában olyan súlyosan bántalmazta édesapját, hogy a férfi belehalt sérüléseibe. Az ítélet nem jogerős.
Több mint ötven motoros fejlesztheti tudását ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps RC által szervezett motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági tréningen, mely idén bővített programmal várja az érdeklődőket.
Szokatlan vendégei vannak az egyik marosvásárhelyi iskolának: nemrég öt kiscsibe kelt ki a tanintézet falai között, amelyek az iskolaudvar egy elkerített részében élik mindennapjaikat úgy, hogy közben komoly oktatási-nevelési célokat is szolgálnak.
Állandó készenlétet igényel a településekre bejáró medvék miatti beavatkozás Székelyföldön. Szász István Endre állatorvos szerint a párzási időszakban különösen sok a riasztás, ezért a gyors reagálás és a jól működő helyi csapatok kulcsfontosságúak.
Módosította a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és középvállalkozásoknak szóló de minimis támogatási programot: az ingatlanadó mellett immár a telekadó egy része is visszaigényelhető.
Halad a sepsiszentgyörgyi jégcsarnok építése: a falak már kirajzolják az épület körvonalait, év végére elkészülhet a teljes szerkezet, télen pedig a belső munkálatok is elkezdődhetnek. Ha a finanszírozás is zavartalan marad, jövőre lezárulhat a beruházás.
Egyre nehezebb fenntartani egykori állapotában Háromszék egyik legvonzóbb látványosságát, a rétyi tavat. Sziszifuszi munkának bizonyult a tó újratöltése, és halakat sem sikerült telepíteni. Sőt, a tóparti vendéglő felújítása sem halad a tervek szerint.
Szombaton reggelre sikerült csak eloltani a tüzet, amely pénteken délután keletkezett a rétyi fűrészüzemnél. Az eset során szerencsére senki sem sérült meg, de jelentős mennyiségű fűrészpor égett el – közölte a Kovászna megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!