Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az év végéig megközelíti a tízmillió lejt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat által a helyi vállalkozások támogatására fordított összeg.
2020. november 10., 21:412020. november 10., 21:41
Jelenleg három de minimis támogatási program működik a megyeszékhelyen, a közeljövőben két újabbat hirdetnek meg: finanszírozzák a fiatalok üzleti terveinek megvalósítását, valamint a már működő vállalkozások innovatív ötleteit.
Kedden Antal Árpád polgármester, Miklós Zoltán, a szépmezői Ipari Park igazgatója és Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetője közös online sajtótájékoztatón ismertette a programokat. Antal Árpád elmondta, a helyben bejegyzett cégek 2013 óta visszaigényelhetik ingatlanadójuk jelentős részét, idén két újabb programot indítottak a munkahelyek megőrzésére, a beruházások ösztönzésére. Eddig több mint 7,5 millió lejt hagytak jóvá a vállalkozóknak, az összeg az év végéig megközelíti a tízmillió lejt. Terveik szerint a jövő évi költségvetésben kétszer ötmillió lejt különítenek el gazdaságélénkítő támogatásokra.
– szögezte le Miklós Zoltán, az ipari park igazgatója. A „Covid-program” révén a helyi szállásadók, vendéglátósok és a válság miatt lecsökkent forgalmú cégek legtöbb 50 ezer eurós támogatást hívhattak le beruházásokra, az összeg meg is kétszerezhető, ha helyben költik el. A Sepsi Ipari parkba betelepedő cégek legtöbb 100 ezer eurós támogatást kaphatnak, eddig egy 100 ezer és egy 50 ezer eurós szerződést írtak alá, a december 18-ai határidőig még várhatóan tíz szerződést véglegesítenek. „A sepsiszentgyörgyi cégek kezét a jövőben sem engedjük el, ezeket a programokat jövő évben újra meghirdetjük” – mondta Miklós Zoltán.
– ismertette Édler András. A legkisebb megpályázott összeg 2422, a legnagyobb 242 ezer lej, 18 pályázó vendéglátással foglalkozik. Arra törekednek, hogy segítsék a vállalkozókat, ezért pályázati szakemberek segítségét kérik a problémák beazonosításában. Miklós Zoltán fontosnak tartja, hogy a kormány válságkezelő intézkedései jövő évben is folytatódjanak, hiszen a válság „varázsütésre nem ér véget”. Meglátása szerint a válságkezelésre szánt egymilliárd eurós pályázati rendszer elbírálási rendszerén változtatni kell, hiszen azt jelenleg a beérkezés sorrendjében hagyják jóvá, holott inkább azt kellene figyelembe venni, hány munkahelyet tartanak meg, és hány újat hoznak létre.
Az idei első félévben 2311 ember szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában. Az áldozatok közül 43-an vesztették életüket, 34,8 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Az ország legalacsonyabb hőmérsékletét mérték Csíkszeredában szombatra virradóan az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint.
Első alkalommal végeztek prosztatarákos férfiaknál prosztatektómiás műtéteket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban – adja hírül az egészségügyi intézmény.
A belföldi vasúti személy- és teherforgalom 81 vonatjáratának kell majd összesen 4860 percet vesztegelnie a vasárnap hajnali óraátállításkor – tájékoztatott szombaton a Román Vasúttársaság (CFR).
A magánszektorban megjelenő álláshirdetésekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalta össze Fazakas László ügyvéd lapcsaládunk munkaközvetítő portálján, a Jóálláson induló új cikksorozat első részében.
Elkezdődött a balavásári körforgalom építése a Marosvásárhelyt, Szovátát, Segesvárt és Dicsőszentmártont összekötő útkereszteződésben, forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszon.
Összehangolt hatósági akció zajlott Maros megyében a pénteki nap folyamán a falopások megfékezésének érdekében. Nyolc személyt előállítottak.
Székelyföld Autonómiájának Napján, október 27-én egyszerre fognak fellobbanni Székelyföldön az őrtüzek lángjai, amelyek változatlanul a székelyföldi autonómiaigényre emlékezetetnek.
Idén is izgalmas programokkal várja a látogatókat a gyergyócsomafalvi Gazdanapok rendezvénye, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg.
szóljon hozzá!