Számadás és tisztújítás a gyergyói Vöröskeresztnél

Nem történt személyi változás a Hargita Megyei Vöröskereszt gyergyószentmiklósi szervezetének vezetőségében.

Pethő Melánia

2015. március 06., 19:572015. március 06., 19:57

A szerdai tisztújító gyűlésen részt vevő tagság a következő periódusra is Vasile Micut bízta meg az elnöki, Tusa Szilárdot az alelnöki tevékenység ellátásával.

Leköszönő elnökként számolt be a gyergyói Vöröskereszt eddigi tevékenységéről Vasile Micu, részletesen ismertetve a tagsággal a különböző irányelveken alapuló programokat. Beszámolójából kitűnt, a 2010 novemberében alapított alegység nagyon rövid idő alatt bizonyította hasznosságát: számos saját szervezésű programmal és partnerszervezetként vállalt szerepet a lakók életének jobbá tételében. Szociális jellegű programjaikkal a város és a környező települések nehéz sorsú lakóit segítették, főként sokgyermekes családok, egyedül élő idős személyek számára szervezetek gyűjtéseket. „Támogatók nélkül nem lett volna sikere akcióinknak” – hangsúlyozta Micu, név szerint mondva köszönetet a támogató cégeknek, intézményeknek. A lakók szociális érzékenységét, a gyűjtések során megmutatkozó segíteni akarásukat is kiemelte, rámutatva, a Vöröskeresztnek sok esetben csak közvetítő szerepet kellett ellátnia az adakozók és a rászorulók között, az érdem a jó szándékú lakóké volt.

A szociális érzékenységre való nevelést is fontosnak tartja a szervezet – a Gyergyói Hírlappal közös programja, az Angyalok játéka az ajándékozás örömére irányítja a gyermekek figyelmét. A program iránt egyre nagyobb az érdeklődés, az évek során több mint ötszáz gyerek csatlakozott az  „adok-kapok” akcióhoz.

A Vöröskereszt sikeres és állandó programok keretében végzi az ifjak egészségügyi nevelését. A Beteg a babám program által a legkisebbeket, a Hozzáértő szanitécek elnevezésű keretében pedig az általános és középiskolásokat ismertetik meg az elsősegély-nyújtás technikáival. A Betegek Világnapján minden évben a kórházban fekvő beteg gyerekekre irányul az önkéntesek figyelme, az AIDS elleni világnapon a betegség megelőzésének lehetőségeit ismertetik, továbbá bizonyos rendezvények kísérőprogramjaként végeznek vércukorszint- és vérnyomásmérést a lakosság körében.

A Vöröskereszt elsősegélynyújtó csoportját rendszeresen felkérik a városban és a környéken tartott tömegrendezvények szervezői, hogy jelenlétükkel, tudásukkal segítsék az egészségügyi szakemberek tevékenységét. Az elmúlt években a csíksomlyói búcsún, illetve a többezres tömegeket megmozgató EMI-táborban és a Tusványoson is biztosítottak egészségügyi ügyeletet. A szervezet négylábú önkéntese, a Sönt nevű labrador is aktívan kiveszi részét az egészségügyi tevékenységekben – gazdájával terápiás foglakozásokat tartanak.

A szervezeten belül 15 tagú katasztrófaelhárító és -védelmi csoport működik; a felkészülést erre szakosodott hivatásos és önkéntes alakulatokkal közösen végzik táborokban és más alkalmakkor szervezett szimulációs gyakorlatok keretében. Mikulás-napok már nem zajlanak Gyergyószentmiklóson a mentőegységek közös bemutatója nélkül, a mindig nagy érdeklődés mellett bemutatott gyakorlatokban a vöröskereszteseknek is helyük, szerepük van.

„A gyergyói alegység megalakulása óta toborozza az önkénteseket. Időközben arra jöttünk rá, hogy nem az számít, hányan vagyunk, hanem a hozzáértésünk, hozzáállásunk. Azoknak ajánljuk a csatlakozást, akik szívügyüknek tekintik a másokon való önzetlen segítést” – mondta beszámolója zárásaként az elnök. A gyűlésen jelen lévő Zsigmond Éva, a Hargita Megyei Vöröskereszt elnöke felszólalásában rámutatott: „Akkor lesz sok aktív tagja a Vöröskeresztnek, hogyha mindannyiuknak helye, szerepe és feladata lesz. Akkor jönnek az önkéntesek, ha van, mit csinálni.”

A gyűlésen jelen lévők titkos szavazással választottak elnököt és alelnököt a gyergyói alegység élére. Egyik tisztség esetében sem történt változás – Vasile Micu elnöki, Tusa Szilárd alelnöki megbízatást kapott az elkövetkező négy évre.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 12., péntek

Nyári Ifjúsági Színpad: a Momentán Társulat és kolozsvári színészhallgatók lépnek színpadra

Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.

Nyári Ifjúsági Színpad: a Momentán Társulat és kolozsvári színészhallgatók lépnek színpadra
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

2026. június 10., szerda

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le

Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le
2026. június 09., kedd

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok

Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét

A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.

Verekedés Salamáson
Verekedés Salamáson
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

2026. június 07., vasárnap

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok

Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
2026. június 05., péntek

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad

A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad
2026. június 05., péntek

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben

128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben
Hirdetés