Október 6-ától csődbiztos vezeti a gyergyószentmiklósi közüzemet – közölte Mezei János polgármester. Kijelentette: az önkormányzat ragaszkodik ahhoz, hogy továbbra is a város kezében maradjon a víz- és szennyvízszolgáltatás, ezt segíti a csődvédelem idejére kidolgozott stratégia.
2014. október 07., 18:052014. október 07., 18:05
„Három év alatt kell talpra állítani a közüzemet, ha addig nem sikerül, felszámolják a céget” – mondta Mezei János. Mint magyarázta, a Go Rt. több mint 4,5 millió lej adósságot halmozott fel az évek folyamán, s hogy tartozásai tovább ne kamatozzanak, tavaly csődvédelmet kért. Ennek folyamataként a vállalat jogi adminisztrálását a marosvásárhelyi SMDA Mures Insolvency Kft. végzi, a cég képviseletében pedig Becze László csődbiztos vette át a közüzem vezetését hétfőtől.
Kettéosztják a Go Rt.-t
Mezei elmondta, az új adminisztrátor a gyergyószentmiklósi önkormányzat által javasolt tervek alapján dolgozta ki a közüzem megmentésének stratégiáját. A tervek szerint a jelenlegi Go Rt.-t kettéosztják: 2 millió 300 ezer lejre értékelt vagyonának és összadósságának 10 százaléka, illetve a víz- szennyvízszolgáltatás marad a régi cégnél, a tartozások és a javak 90 százaléka pedig a Go Prest névvel létrehozandó részvénytársasághoz „megy át”. A kisebb adósságrésszel továbbműködő céget a város önkormányzata 200-300 ezer lejjel segíti, hogy minimálisra csökkenhessenek tartozásai. „Így megszabadulunk egy nagy tehertől. Szinte nulláról lehet majd nekifogni az építkezésnek, és egy jól átgondolt stratégiával meg tudjuk menteni a szolgáltatást” – fogalmazott Mezei.
A város ragaszkodik a szolgáltatáshoz
A polgármester részletezte, törvény szerint arra nem volt lehetőség, hogy az önkormányzat visszavegye az egyszer már magántulajdonba adott szolgáltatást, azt meg nem szerették volna, hogy csődbe menjen a Go Rt. Csőd esetén ugyanis a céget árverésre kellett volna bocsátani. Mezei hangsúlyozta, a városvezetés ragaszkodik ahhoz, hogy a víz- és csatornaszolgáltatást saját kézben tartsa. Abban bíznak, hogy a rendszert fejleszteni tudják és a szolgáltatás mielőbb jövedelmezővé válik.
Jelenleg hatvannál több személy dolgozik a közüzemnél, többségüket a régi-új Go Rt. veszi át, néhányuknak viszont kérdéses lesz az alkalmazásuk – mondta a polgármester. A lakókkal tudatja, a jogi változásoknak nem lesz kihatásuk az eddigi közüzemi szolgáltatásokra, továbbra is zavartalan lesz működésük.
Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.
Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.
Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.
Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.
A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.
Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.
Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.
128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.
szóljon hozzá!