
Több gyerek született 2021-ben a sepsiszentgyörgyi kórházban, mint 2020-ban. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Ezernyolcvannyolc szülést jegyeztek 2021-ben a sepsiszentgyörgyi kórház szülészeti osztályán, ez 344-gyel több mint 2020-ban, amikor a járvány miatt az osztály több hónapra zárva volt.
2022. január 06., 19:552022. január 06., 19:55
Az 1088 újszülöttből 369 rendelkezik sepsiszentgyörgyi lakhellyel, 719 kisbabát Sepsiszentgyörgyön anyakönyveztek, de más településen van a lakóhelyük. 33 kisbaba más településen született, de Sepsiszentgyörgyön van a lakóhelye. A születések száma májusban volt a legmagasabb, 156 újszülöttel, és áprilisban volt a legalacsonyabb (106).
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat összesítéséből kiderül, kisfiúk körében a legnépszerűbb keresztnév a Dávid volt, ezt a nevet 9 alkalommal választották, az Ábel és az Ákos keresztneveket pedig 7-7 alkalommal. A kislányok esetében a Nóra és a Lara nevek voltak a legelterjedtebbek, előbbit 7 alkalommal, utóbbit 5 alkalommal választották a szülők. A sepsiszentgyörgyi kórház a Facebook-oldalán egy 270 babafotóból készült kollázst tett közzé.
A személyi nyilvántartó osztály adatai szerint 2021-ben 198-an kötöttek házasságot Sepsiszentgyörgyön.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
szóljon hozzá!