Fotó: Máréfalva Polgármesteri Hivatala
Az önazonosságot, a múltat és a jelent testesíti meg Máréfalva címere, amelyen egyebek mellett székelykapu és nárcisz is látható. Az új jelképet a kormányhatározatban fogadták el, a döntésről pénteken értesítették a községet.
2024. április 12., 15:112024. április 12., 15:11
Hároméves bürokratikus munka eredménye, hogy a kormány végre elfogadta Máréfalva hivatalos címerét – tudtuk meg Kovács Imre polgármestertől. Mint mondta, korábban is volt nem hivatalos címere a településnek, ám ezt Szekeres Attila István heraldikus tanácsára némileg módosítani kellett. Csak így fogadta el ugyanis a jelképet a kormány. Természetesen azért igyekeztek megőrizni az eredeti motívumokat.
A zöld szín a természetet jeleníti meg, míg a kék a székely zászló szimbóluma.
Kovács Imre hangsúlyozta, hogy a címer a történelmüket, az ittlétüket igazolja. A munka során olyan jelképet igyekeztek alkotni, amelyre ránézve minden máréfalvi szíve megdobban, bárhol is legyen a világban, mindemellett pedig összefogja és összetartja a közösséget.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
2 hozzászólás