Utcakép az Őrkő-negyedből. Állatkínzás miatt került a rendőrség figyelmének központjába. Képünk illusztráció
Fotó: Zsók Enikő
Brutálisan ütlegeltek egy lovat a sepsiszentgyörgyi Őrkő negyedben szombaton. Az állatkínzást egy lakó filmezte le a szomszédos tömbházból, és a felvételt megosztotta Facebookon. A rendőrség hivatalból eljárást indított, zajlik a nyomozás, próbálják azonosítani az elkövetőt – mondta el megkeresésünkre Nicoleta Tolvaj-Marin a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2018. június 12., 19:402018. június 12., 19:40
2018. június 12., 20:032018. június 12., 20:03
A videón látszik, amint
Sikó Barabási Sándor a Kovászna Megyei Állategészségügyi Igazgatóság vezetője érdeklődésünkre elmondta:
– mondta az igazgató. Hozzátette, minden bejelentést kivizsgálnak, ha a bántalmazást bizonyítani tudják bírságot is kirónak. Meglátása szerint, az elmúlt időben sokat javult a helyzet, elsősorban azért, mert egyre többen odafigyelnek, és szóvá teszik, ha állatbántalmazást látnak.
– részletezte Sikó Barabási Sándor.
Székelyföld-szerte, illetve az ország jókora területén fagypont alá esett a hőmérséklet hétfőre virradóan. A leghidegebb Csíkszeredában volt a lakott települések sorában.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt hétfőn 3 óra 35 perckor Brăila megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A vakációs utalványok értékének a megfelezése, áfaemelés, cash flow-problémák és kiszámíthatatlanság – nehéz főszezonon van túl a turisztikai szektor idén. Országszerte és Székelyföldön is több mint 10 százalékos visszaeséssel számolnak az ágazatban.
A kényszerházasságot büntető törvénytervezet nem a kisebbségeket célozza, hanem több ezer lány és nő védelmét szolgálja – pontosított vasárnap a Facebook-oldalán a környezetvédelmi miniszter, a vitákat kiváltó jogszabályjavaslat egyik kezdeményezője.
Medvét láttak vasárnap este a Gyergyótölgyes községhez tartozó Hágótőn, ezt pedig jelentették a hatóságoknak – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Az aradi vértanúk, a barcaföldvári haláltábor községbeli áldozatai és az 1956-os forradalom hősei előtt hajtottak fejet október 19-én, vasárnap Gelencén. A hármas megemlékezést kopjafaavatás, koszorúzás, ünnepi műsor tette meghitté.
A bukaresti tömbházrobbanás után összesen 324 személy részesült tanácsadásban, és 82 személynek biztosítottak szállást hat hotelben – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a főpolgármesteri hivatal.
Ünnepelt és emlékezett Csíkcsicsó közössége a hétvégén: a káposztafesztivál mellett vasárnap kopjafát avattak a tavaly elhunyt Potápi Árpád János államtitkár emlékére, és szalagot vágtak az ősszel birtokba vett, újonnan épült Pillangó óvodánál.
Marilyn Monroe felfedezője, a 20. századi divat- és művészi fotózás úttörője, de mindenekelőtt az alázatos és igényes munka híve volt Dienes Andor. A fotóművész tiszteletére vasárnap avattak emléktáblát szülővárosában.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes azt szeretné, hogy Romániában a jelenlegi 70 év fölé emelkedjen a várható élettartam, de ehhez szerinte a romániaiaknak többet kellene sportolniuk.
2 hozzászólás