Fotó: Bodnár Arthur
Négy gumiabroncsot vágtak ki egy autón Székelyudvarhelyen április 21-én éjjel a Szent János utcában. Kiss Ferenc, az autó tulajdonosa elmondta, hogy saját kapuja előtt parkolta le autóját, nem akadályozta vele a forgalmat sehol, de amint reggel használni szerette volna, szomorúan látta, hogy az összes felni a földet éri.
2010. április 21., 17:432010. április 21., 17:43
2010. április 21., 17:562010. április 21., 17:56
Fotó: Bodnár Arthur
A tulajdonos ezzel az autóval végzi munkáját, és ez a rosszindulatú cselekedet meggátolja ebben. Véleménye szerint nincs olyan versenytársa az üzletben, aki ezzel szeretne keresztbetenni neki. Kiss úr elmondta: nem áll haragban senkivel, a szomszédokkal is jól egyezik, elképzelése sincs, hogy ki tehetett ilyesmit.
Értesítette a rendőrséget is, akik ujjlenyomatokat vettek az autóról, viszont elmondásuk szerint nagyon nehéz egy ilyen esetet lenyomozni. Mivel csak kötelező autóbiztosítása volt, a társaság nem téríti meg a mintegy 500 lejes kárt.
Felvonulással, istentisztelettel, népviseleti bemutatókkal és kulturális műsorral zajlik a VII. Sóvidék Népviseletben rendezvény szeptember 20-án Kibéden, ahol egész nap színes programok várják a közösséget.
Úrvacsoraosztással és koszorúzással, gyereksátorral és lelki programokkal várják az érdeklődőket szeptember 13-án, szombaton a Szejkefürdői Unitárius Találkozón, amelynek idei mottója: „Itt vagyok, engem küldj!”
A helyi vészhelyzeti bizottság szerdán újabb 30 nappal meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be a Hargita megyei prefektúra.
Véget ér a strandolás időszaka Székelyudvarhelyen: szeptember 14-én, vasárnap bezár a városi strand.
Egyelőre online oktatással kezdődött el tanév a székelyudvarhelyi Eötvös József Szakközépiskola diákjainak, miután veszélyessé nyilvánították a tanintézmény főépületét. Abban bíznak, hogy átmenetileg bentlakásukban szervezhetik meg a tanórákat.
Bár idén befejeződhetett volna a nagygalambfalvi sportcsarnok megépítése, pénzhiány miatt fél évre leálltak a munkálatok. A polgármester nem biztos benne, hogy az államnak a megadott időre sikerül előteremtenie a szükséges anyagiakat.
Meghibásodás miatt több városrészben és utcában szünetel a vízellátás kedden Székelyudvarhelyen – közölte a polgármesteri hivatal. A szolgáltatás újraindulására délután lehet számítani.
Teljes útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utca egy szakaszán, ahol a Harvíz Rt. vízvezetéket cserél.
Buszjárattal segítik az Orbán Balázs Általános Iskola diákjainak közlekedését Székelyudvarhelyen: szeptember 9-től új iskolás buszjárat indul a tanintézmény felújítása miatt, amely reggel és délután is szállítja a tanulókat.
Mindössze két hónapja kezdődött el a korondi bölcsőde megépítése, de már állnak a falak és a tetőszerkezettel dolgozik a kivitelező. A tervek szerint novemberben be is fejezik a munkát, ám az intézmény üzemeltetésére még várni kell.