A szászrégeni gimnazisták érdeklődve hallgatták az Afrikában önkénteskedő történeteit
Fotó: Reichenberger Iringó
Az Őseink Emlékei Kulturális Egyesület meghívására tartott előadást csütörtökön a szászrégeni Lucian Blaga Gimnáziumban az önkéntességről, afrikai útjairól Balázs Fülöp Emese fotós, önkéntes.
2022. november 03., 21:362022. november 03., 21:36
2022. november 04., 08:492022. november 04., 08:49
Fontos megtalálnunk azokat a dolgokat, amelyek az életben boldoggá tesznek – mondta a teremben összegyűlt, több mint száz középiskolás diáknak a székelyföldi származású, Budapesten élő és Afrikában önkénteskedő Balázs Fülöp Emese, aki elmondta, hogy szülei arra nevelték, segítsen másokon.
Mivel Afrika már gyerekkorától vonzotta, a kolozsvári egyetem elvégzése után és a budapesti letelepedését követően nem sokkal megtalálta élete célját. Afrikába és Indiába jár, fotózik és önkénteskedik, utazásait jótékonykodással köti össze. „Számomra fontos, hogy visszaadjak abból a sok jóból, ami nekem jutott, és erre szeretném felhívni mások figyelmét is” – mondta az előadó, hangsúlyozva, hogy
Afrikai útjairól mesélve az előadó arra figyelmeztette a hallgatóságát, hogy aki elindul arra a kontinensre, annak itthon kell hagynia az összes előítéletét.
Fotó: Reichenberger Iringó
Nem ismerik az édességet, nem tudják mi a szeretet, a gyöngéd érintés. Ha lemennek a folyóra vízért, nem ritka, hogy nem térnek többet vissza, eltűnnek, felfalja őket egy ragadozó vadállat.
Nemrég létrehozta a saját alapítványát, az Érted Teszem Alapítványt (I do it 4 you) aminek a fő tevékenységi köre a hátrányos helyzetű gyerekek és a nők felzárkóztatása. „Ha másoknak adunk, mi annál sokkal többet kapunk vissza” – magyarázta előadás közben Emese, hangsúlyozva, hogy aki ad, az soha ne várja vissza a jó cselekedetet, mindig önzetlenül, elvárások nélkül adjon.
Fotó: Reichenberger Iringó
„Fontosnak tartom, visszaadni abból a sok jóból, amit kaptam, ami másoknak nem jutott” – fogalmazta meg küldetésének lényegét Balázs Fülöp Emese.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!