
A kihasználatlan, befejezetlen épület. Kezelőközpont lenne
Fotó: Veres Nándor
Korábban a hiányzó pénz, újabban a bürokrácia miatt nem történt előrelépés a félig elkészült büdösfürdői kezelőközpont és mofetta befejezését és hasznosítását illetően. A Hargita megyei önkormányzat igyekszik saját ügykezelésébe venni a létesítményt, de ez nem egyszerű.
2020. július 03., 08:542020. július 03., 08:54
Tíz évnyi halogatás és hiábavaló próbálkozás után tavaly merült fel annak lehetősége, hogy a félkész épület befejezésére és hasznosítására megoldás szülessen. Ehhez arra lenne szükség, hogy az illetékes csíkszentimrei önkormányzat a megyei tanács és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház ügykezelésébe adja a kezelőközpontnak készült ingatlant. Az elmúlt egy év alatt viszont ezt nem sikerült megoldani.
„A június 23-ai tanácsülésre elő volt terjesztve a határozattervezet a Hargita Megye Tanácsa és Csíkszentimre tanácsa közti társulás ügyéről, hogy tudjuk elindítani a folyamatot.
– ismertette a legújabb fejleményeket kérdésünkre Borboly Csaba. A Hargita Megyei Tanács elnöke szerint újra megpróbálják az együttműködést, ezúttal nem társulással, hanem a csíkszentimreiek részéről történő átadással, de meg kell várni, hogy a törvénykönyv alapján emiatt lesz-e kifogása a prefektusi hivatalnak.
Fotó: Veres Nándor
Az elnök azt mondta, mindenképp meg akarják oldani a helyzetet,
A Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium és a megyei tanács által biztosított támogatás tette lehetővé egy kezelőközpontnak szánt épület felhúzását még 2009-ben Büdösfürdőn, ehhez viszont meg kellett szüntetni a legjobbnak tartott, és a vendégek által sűrűn látogatott mofettát. A pénz csak a betonalap és a szerkezetkész faépület elkészítésére, valamint a nyílászárókra volt elég, a belső kialakításra már nem.
2012-ben adták át Csíkszentimrének az épületet, a hátralévő munkálatok elvégzésére akkor több mint 200 ezer euróra lett volna szükség.
Fotó: Veres Nándor
A csíkszentimrei önkormányzat ezt nem tudta biztosítani, ezért azzal a szándékkal adta át hosszú távú bérleti szerződés alapján egy vállalkozónak, hogy az véglegesítse és működtesse a kezelőközpontot. A szerződést viszont 2016-ban felbontották, mert a bérlő nem tudta teljesíteni vállalásait. Mivel a további bérbeadás nem sikerült, a község a megyei önkormányzattal próbál együttműködni a hasznosítás érdekében.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
1 hozzászólás