
Barti Tihamér, Borboly Csaba és Bíró Barna Botond. Maradt a patthelyzet és még az udvarhelyszéki szavazatok is megoszlottak. Archív
Fotó: Gábos Albin
A lehető leghamarabb döntenie kell az RMDSZ Szövetségi Állandó Tanácsának arról, kit bíz meg azzal, hogy a Szövetséget képviselje a szeptember végi helyhatósági választáson hargitai megyeitanácselnök-jelöltként. Talán már csütörtökön szavaznak.
2020. július 21., 14:352020. július 21., 14:35
2020. július 21., 15:212020. július 21., 15:21
Még a héten összeül az RMDSZ Szövetségi Elnöksége, hogy döntsön a hargitai megyeitanácselnök-jelöltjéről – nyilatkozta megkeresésünkre Horváth Anna ügyvezető alelnök, akit arra kértünk, ismertesse a pontos eljárást. „A Szövetségi Elnökség a hét második felében, talán csütörtökön, megnevezi, hogy Borboly Csaba és Barti Tihamér közül kit óhajt tanácselnök-jelöltnek, majd
– magyarázta az alelnök.

Továbbra sem dőlt el, hogy ki lesz az RMDSZ megyei tanácselnök-jelöltje Hargita megyében, mivel a párton belül ketten is pályáznak a tisztségre: Borboly Csaba jelenlegi elnök és Barti Tihamér alelnök. A mostani állás szerint helyben kellene dönteni arról, melyiküket jelölik végül, ám mivel mindketten ragaszkodnak saját elképzelésükhö
Mint ismert, a Hargita Megyei Egyeztető Tanácsnak (HET) kellett volna dönteni a hétvégén arról, hogy a két jelölt – Borboly Csaba és Barti Tihamér – közül kit választ RMDSZ-es tanácselnök-jelöltnek. A döntés azért is fontos, mert ezúttal ismét közvetlen választás lesz, tehát
A HET-et Csíkszékről és Udvarhelyszékről hat-hat személy, Gyergyószékről pedig három képviselte. Vasárnap késő este az udvarhelyi jelöltek közül hatból hárman Borbolyra, ketten Bartira szavaztak, egy személy tartózkodott, Csíkból mindenki Borbolyra voksolt, Gyergyóból pedig Bartira.
Infografika: Tóth Szilárd
Borboly Csaba ugyanis úgy számolt (ezt sugalmazták a Biró Barna Botond udvarhelyi területi RMDSZ-elnökkel tett közös nyilatkozatok), hogy a csíki „igenek” mellett begyűjti az udvarhelyi szavazatokat is, így már csak a három gyergyói voks egyikét kell megszereznie, és máris hozzáláthat negyedik mandátumának bezsebeléséhez.
Az optimális forgatókönyv azonban felborult, hiszen valami olyan történt a hétvégén, ami annyira kiborította a bilit az udvarhelyiek körében, hogy

Ahogy az várható volt, hiába kellett volna Hargita megyében dönteni arról, ki legyen az RMDSZ Hargita megyei tanácselnökjelöltje, a péntek délutáni Hargita Megyei Egyeztető Tanács (HET) nem jutott dűlőre, hogy Barti Tihamér vagy Borboly Csaba mögé sorakozzon fel.
„Semmi bili nem borult ki” – jelezte érdeklődésünkre határozottan Biró Barna Botond, az RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezetének elnöke, aki szerint mindössze gesztust akartak tenni mindkét területi szervezet, a csíki és gyergyói irányába azzal, hogy megosztották saját szavazataikat.
– magyarázta. Habár nem mondta ki, tehát nyilatkozatában végig „tojásokon lépkedett”, érezhető volt, hogy az udvarhelyi szervezeti elnök számára a hétvégi Borboly-Barti csipkelődés túlment a politikai egyezkedés határain.
Mint ismert, három napon át tartott a hétvégi HET-gyűlés: pénteken és szombaton fél-fél napon keresztül zajlott az egyezkedés, majd vasárnap négy órányi tárgyalás után alakul ki a patthelyzet.

Hiábavalónak bizonyult Borboly Csaba HET- és megyei tanácselnök minden kétségbeesett próbálkozása: nem dőlt el a hétvégén – hazai pályán –, hogy ki legyen az RMDSZ Hargita megyeitanácselnök-jelöltje, így a labda ismét az RMDSZ csúcsvezetőségének térfelén pattog.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás