Barti Tihamér, Borboly Csaba és Bíró Barna Botond. Maradt a patthelyzet és még az udvarhelyszéki szavazatok is megoszlottak. Archív
Fotó: Gábos Albin
A lehető leghamarabb döntenie kell az RMDSZ Szövetségi Állandó Tanácsának arról, kit bíz meg azzal, hogy a Szövetséget képviselje a szeptember végi helyhatósági választáson hargitai megyeitanácselnök-jelöltként. Talán már csütörtökön szavaznak.
2020. július 21., 14:352020. július 21., 14:35
2020. július 21., 15:212020. július 21., 15:21
Még a héten összeül az RMDSZ Szövetségi Elnöksége, hogy döntsön a hargitai megyeitanácselnök-jelöltjéről – nyilatkozta megkeresésünkre Horváth Anna ügyvezető alelnök, akit arra kértünk, ismertesse a pontos eljárást. „A Szövetségi Elnökség a hét második felében, talán csütörtökön, megnevezi, hogy Borboly Csaba és Barti Tihamér közül kit óhajt tanácselnök-jelöltnek, majd
– magyarázta az alelnök.
Továbbra sem dőlt el, hogy ki lesz az RMDSZ megyei tanácselnök-jelöltje Hargita megyében, mivel a párton belül ketten is pályáznak a tisztségre: Borboly Csaba jelenlegi elnök és Barti Tihamér alelnök. A mostani állás szerint helyben kellene dönteni arról, melyiküket jelölik végül, ám mivel mindketten ragaszkodnak saját elképzelésükhö
Mint ismert, a Hargita Megyei Egyeztető Tanácsnak (HET) kellett volna dönteni a hétvégén arról, hogy a két jelölt – Borboly Csaba és Barti Tihamér – közül kit választ RMDSZ-es tanácselnök-jelöltnek. A döntés azért is fontos, mert ezúttal ismét közvetlen választás lesz, tehát
A HET-et Csíkszékről és Udvarhelyszékről hat-hat személy, Gyergyószékről pedig három képviselte. Vasárnap késő este az udvarhelyi jelöltek közül hatból hárman Borbolyra, ketten Bartira szavaztak, egy személy tartózkodott, Csíkból mindenki Borbolyra voksolt, Gyergyóból pedig Bartira.
Infografika: Tóth Szilárd
Borboly Csaba ugyanis úgy számolt (ezt sugalmazták a Biró Barna Botond udvarhelyi területi RMDSZ-elnökkel tett közös nyilatkozatok), hogy a csíki „igenek” mellett begyűjti az udvarhelyi szavazatokat is, így már csak a három gyergyói voks egyikét kell megszereznie, és máris hozzáláthat negyedik mandátumának bezsebeléséhez.
Az optimális forgatókönyv azonban felborult, hiszen valami olyan történt a hétvégén, ami annyira kiborította a bilit az udvarhelyiek körében, hogy
Ahogy az várható volt, hiába kellett volna Hargita megyében dönteni arról, ki legyen az RMDSZ Hargita megyei tanácselnökjelöltje, a péntek délutáni Hargita Megyei Egyeztető Tanács (HET) nem jutott dűlőre, hogy Barti Tihamér vagy Borboly Csaba mögé sorakozzon fel.
„Semmi bili nem borult ki” – jelezte érdeklődésünkre határozottan Biró Barna Botond, az RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezetének elnöke, aki szerint mindössze gesztust akartak tenni mindkét területi szervezet, a csíki és gyergyói irányába azzal, hogy megosztották saját szavazataikat.
– magyarázta. Habár nem mondta ki, tehát nyilatkozatában végig „tojásokon lépkedett”, érezhető volt, hogy az udvarhelyi szervezeti elnök számára a hétvégi Borboly-Barti csipkelődés túlment a politikai egyezkedés határain.
Mint ismert, három napon át tartott a hétvégi HET-gyűlés: pénteken és szombaton fél-fél napon keresztül zajlott az egyezkedés, majd vasárnap négy órányi tárgyalás után alakul ki a patthelyzet.
Hiábavalónak bizonyult Borboly Csaba HET- és megyei tanácselnök minden kétségbeesett próbálkozása: nem dőlt el a hétvégén – hazai pályán –, hogy ki legyen az RMDSZ Hargita megyeitanácselnök-jelöltje, így a labda ismét az RMDSZ csúcsvezetőségének térfelén pattog.
Miközben Európa-szerte a hőséggel küszködnek, addig íme egy hűsítő hír: Csíkszeredában szerdára virradóan 4,2 Celsius-fokra esett vissza a hőmérséklet.
Dragoș Anastasiu kedden este bejelentette, hogy a kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő csomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni”.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Hargita megye alap növénykultúrájának számító pityókát egyre kisebb területen termesztik a megyében. Alig több, mint tíz év alatt a felére csökkent a burgonyaföldek összterülete, idén ez már a hatezer hektárt sem éri el.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
2 hozzászólás