Fotó: Tega Rt.
Tarthatatlanná vált a helyzet, heti rendszerességgel rongálják a zárt szemétgyűjtőket Sepsiszentgyörgyön. A köztisztasági vállalatnál úgy érzik, önerőből eddig bírták, a jövőben már nem tudják kijavítani a rongálásokat. De akkor mit lehet csinálni?
2022. november 24., 18:452022. november 24., 18:45
A TEGA Rt. köztisztasági vállalatnál úgy érzik, szélmalomharcot folytatnak a szemetet szétdobálókkal, naponta takarítanak a gyűjtőpontok környékén, de délutánra újra szét van szórva a szemét.
Máthé László, a vállalat igazgatója keserűen állapította meg, hogy a lakosság nem segít a rongálások megfékezésében. Felidézte, több ízben a sajtón keresztül és a Facebookon is kérték a lakókat, hogy jelezzék, ha rongálást látnak, ám
A rongálások ugyanakkor százas nagyságrendűek, hiszen egy gyűjtőpontot nem csak egy alkalommal rongáltak meg.
„A gyűjtőpontokat évekig javítottuk, kicseréltük az elvágott kábelt, tettünk új zárat, adtunk új kulcsokat a lakóknak, pótoltuk a zárat működtető akkumulátort, de
– állapította meg Máthé László. Többen javasolták, hogy kamerázzák be a gyűjtőpontokat, de attól tartanak, hogy az is felesleges pénzkidobás lenne, mert a kamerákat is tönkretennék.
A TEGA nem büntethet a rongálásért, a helyi rendőrség pedig mire kiér, már csak a kárt tudja megállapítani, a tettesek eltűnnek.
A köztisztasági vállalat összesen 62 zárható szemétgyűjtőt működtet Sepsiszentgyörgyön, ezek közel fele, 26 már nem zárható. A szolgáltató
Az igazgató még azt a megoldást látja kivitelezhetőnek, hogy az érintett lakótársulásokkal közösen dolgozzanak ki valamilyen stratégiát, de úgy érzi, önerőből már nem tehetnek semmit.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!