
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Folyamatosan figyelmezteti a turistákat és a környéken lakókat a Pro Szent Anna Egyesület, hogy ne etessék a medvéket, az útszélen „koldulókat” sem.
2022. július 06., 19:022022. július 06., 19:02
2022. július 07., 11:152022. július 07., 11:15
Dósa Elek Levente, az egyesület elnöke Facebook-bejegyzésben fakadt ki, amiért a Kézdivásárhely és a Szent Anna-tó közötti útvonalon négy-öt medvét etetnek rendszeresen az út mellett. A civil szervezet elnöke úgy fogalmaz, „égbekiáltó és vérlázító az emberek tudatlansága és felelőtlensége”.
Hangsúlyozza, a messzebbről érkező turisták számára sem mentség, hogy nem ismerik a medvehelyzetet, de még súlyosabb, hogy a Kovászna, Hargita, Brassó és Maros megyei gépkocsikból is etetik a medvéket, holott ők tudhatják, hogy ez milyen következményekkel jár. A bejegyzésben Dósa Elek Levente leszögezi,
„Hiába panaszkodunk, hogy a medve bejár a településre, ha rászoktatjuk a könnyen megszerezhető eledelre. Ha a medve egy idő után már nem kapja meg az ételt, amihez hozzászoktatták, elveszi azt magának” – jelentette ki.
Az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozva a természetvédő leszögezte, az emberek sajnálatból etetik a medvéket, vagy azért, hogy fényképet készítsenek vele. Mindkét hozzáállás felelőtlen.
Dósa Elek Levente hangsúlyozta, a medveetetést szigorúan bünteti a törvény. A civil szervezet elnöke attól is tart, hogy az út mentén „kolduló” medvék feljutnak a néhány kilométerre levő Szent Anna-tóhoz, és ott veszélyeztetik a turisták testi épségét. A tó körül is vannak ugyan medvék, de ott figyelnek arra, hogy ne etessék őket, és ne közelítsék meg az embereket.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
szóljon hozzá!