
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Román Gépjármű-nyilvántartó Hivataltól (RAR) december elsejétől igényelhető az autók eladásakor kötelezően szükséges RAR AutoPass elnevezésű igazolás – számolt be vasárnap a Facebook-oldalán az intézmény.
2024. december 01., 19:552024. december 01., 19:55
A bejegyzés szerint annak az eladónak, akinek nincs takargatnivalója, érdeke igényelni ezt a dokumentumot a RAR-tól, hogy
– számol be az Agerpres.
Az igazolás arra szolgál, hogy a vásárlók megismerjék a kiszemelt gépkocsi előéletét. Segítségével sokkal könnyebb például kiszúrni a kilométeróra-manipulációt – tájékoztatott az intézmény.
Az igazolvány igénylésekor az autótulajdonosnak nem kell bemutatnia a járművet a RAR valamelyik kirendeltségén.
Ha a jármű szerepel a nyilvántartásban, a kérelmezőt átirányítják a fizetési oldalra, és a fizetés megerősítése után e-mailben megkapja az igazolást – részletezte bejegyzésében a RAR.
A 60 napig érvényes igazolás kiállításának díja 42 lej.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
4 hozzászólás