Másodszor érték jogosítvány nélküli járművezetésen Gorj megye volt prefektusát. Dan Ilie Morega már hatósági felügyelet alatt van egy korábbi jogosítvány nélküli járművezetés miatt, csütörtökön pedig ismét tetten érték, miután közúti balesetbe keveredett.
A jelenlegi tizenegy marosvásárhelyi RMDSZ tanácsosból öt nem folytatja munkáját a városi önkormányzatban, helyüket, a júniusi választások után mások veszik át – döntött a városi szervezet jelölő-küldöttgyűlése csütörtökön este.
Az udvarhelyszéki főnemesi családokról tartanak előadást az Orbán Balázs Akadémia keretében március 26-án, kedden Székelyudvarhelyen.
A REL, azaz a rövid ellátási láncok előnyeiről, a tudatos vásárlóvá válásunk lépéseiről beszélgettünk Szólláth Tiborral, Hajdúnánás város polgármesterével, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Környezetért és Fenntarthatóságért felelős alelnökével.
Idén is csatlakozik a Föld órája elnevezésű globális mozgalomhoz Sepsiszentgyörgy önkormányzata, és a városlakókat is ugyanerre biztatják.
Miután a Marosvásárhelyi Ítélőtábla az első fokon megítélt 20 ezer eurós kártérítést töredékére csökkentette egy korábban medvetámadásban súlyosan megsérült Hargita megyei férfi esetében, az érintett a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszékhez fordult.
Nagy nyomás alatt vannak a postai dolgozók a vállalatvezetés részéről, amelynek az a célja, hogy eltántorítsák őket a tiltakozásban való részvételtől – panaszolta el a dolgozók szakszervezetének a Hargita megyei vezetője.
Új zenekart alapított a tavaly feloszlott Teddy Queen együttes énekese. A friss zenekar tovább erősíti a gyergyói zenekarok névsorát. Felállásukat illetően igazi székely zenekarról beszélhetünk.
Nemcsak Tusnádfürdőt, a vele szomszédos Tusnádot is nehéz helyzetbe hozta a várost és a községet kiszolgáló vízvezeték elmúlt években történt rendszeres meghibásodása miatti vízhiány. Most a község vízhálózatának üzemeltetését a Harvíznek adják át.
A csütörtöki ülésén elfogadott memorandummal a kormány jóváhagyta a craiovai, a Târgu Jiu-i, a csíkszeredai és a brăilai börtön áthelyezését városon kívüli területekre.
Ismét a polgármester nélkül zajlott a gyergyószentmiklósi tanácsülés. A képviselő-testület elé került az a tervezet, amelyben az önkormányzat átadná a kórháznak a felújított épületrészét. A terv azonban több sebből vérzik, nem is fogadták el a tanácsosok.
Legalább kétszáz gyermek ünnepelt örömzenével és közös tánccal a Down-szindróma világnapján a sepsiszentgyörgyi vártemplom gyülekezeti házában. A rendezvényen bebizonyították, hogy az elfogadásra és szeretetre azok is érdemesek, akik kitűnnek a tömegből.
A civil munka elismerése és az önkéntesség népszerűsítése céljából tart díjazást idén a Civilek Háromszékért Szövetség. Az elismerésre a térségbeli civil szervezetek pályázhatnak, valamint kívülállók is jelölhetnek arra érdemesnek tartott személyeket.
Sajtótájékoztatón osztotta meg az elképzeléseit Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós jelenlegi alpolgármestere annak kapcsán, hogy ő is megméretkezik polgármesterjelöltként és tanácsosjelöltként az RMDSZ helyi előválasztásán.
Hazafias román dallamokkal „örvendezteti” Sepsiszentgyörgy lakosságát a Nemzet Útja és a Nemzeti Mozgalom közösen szervezett demonstrációján Mihai Tîrnoveanu és néhány társa. Az akció csütörtökön délután vette kezdetét a város főterén.
Harmincegy, a lakosság által benyújtott tervet tart megvalósíthatónak a marosvásárhelyi városháza az idei részvételi költségvetésből, és máris lehet szavazni a legjobbakra. A voksokat április elsejéig lehet leadni.
Március 22–24. között tizennegyedik alkalommal szervezi meg a Tavaszi Zöld Napokat a kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület. A víz világnapjára időzített háromnapos rendezvénysorozat előadásokat, kerekasztal-beszélgetést, kreatív workshopot foglal magába.
Sajtótájékoztatón jelentette be Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós jelenlegi polgármestere, hogy újra megméretkezik a helyi RMDSZ-előválasztáson.