Döntött a kormány a rászoruló diákoknak számítógép-vásárlásra nyújtandó, 200 eurós támogatási program folytatásáról. A segítséget azok a családok vehetik igénybe, akik eddig még nem részesültek benne a program indulása óta, és az egy főre eső bruttó jövedelmük nem több mint 150 lej.
2017. április 07., 01:012017. április 07., 01:01
Döntött a kormány a rászoruló diákoknak számítógép-vásárlásra nyújtandó, 200 eurós támogatási program folytatásáról. A segítséget azok a családok vehetik igénybe, akik eddig még nem részesültek benne a program indulása óta, és az egy főre eső bruttó jövedelmük nem több mint 150 lej.
A támogatást 2004 óta folyósítják egy értékjegy formájában, amelynek színét biztonsági okokból minden évben változtatják, idén kék és szürke lesz a múlt héten elfogadott kormányhatározat szerint. 2017-re a kormány erre a célra 15 millió lejes költségkeretet szavazott meg, amely körülbelül 12 ezer iskolásnak és egyetemi hallgatónak (betöltött 26. évükig) jelenthet reális támogatást.
Az egy főre eső jövedelem kiszámításánál a családtagok által az előző hónapban elért bevételt kell alapul venni, mellőzni kell a gyermeknevelési, valamint a családfenntartónak járó támogatást, a szociális és tanulmányi ösztöndíjakat, a testi vagy szellemi fogyatékosoknak járó támogatást, valamint a 2004/269-es törvény alkalmazási módszertanában rögzített egyéb jövedelmeket. A beszerzendő gépnek a következő minimális paraméterekkel kell rendelkeznie: 2 GHz-es processzor, 1 Gb-os RAM-memória, 250 Gb-os merevlemez, licenccel rendelkező operációs rendszer és vírusvédelem.
Az értékjegyek kiosztásának sorrendjét a családban az egy főre jutó összeg mértékével arányosan állapítják meg, azaz a legrászorultabbakkal kezdik. A kérvényeket április 21-ig lehet benyújtani az iskolák, egyetemek titkárságán.
A Kovászna megyei statisztikákból kiderül, legtöbben 2007-ben vették igénybe a 200 eurós támogatást (840-en), tavaly viszont már csak 136-on. Összesen 5030 diák (család) élt eddig a lehetőséggel.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!