Szoros vereség a KSE-nek

Tegnap befejeződött Galacon az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság negyedik körmérkőzéses teremtornája, amelyen a Kézdivásárhelyi SE futsalcsapata háromból három vereséget szenvedett.

Bartha Zsófia

2020. december 15., 00:202020. december 15., 00:20

A Luceafărul Buzău elleni hétfő esti mérkőzés rosszul kezdődött a KSE Futsal számára, hiszen számtalan helyzetet kihagytak, viszont az ellenfél egy szerencsés góllal vezetést szerzett. 0–1-ről fordultak a felek, a céhes városiak végigtámadták a második húsz percet is, gólt azonban mégis a bodzavásáriak szereztek, akik könyörtelenül taksáltak minden védelembeli megingást. Tizenegy perccel a lefújás előtt már három góllal vezetett az ellenfél, amikor vészkapusos taktikára váltott a KSE, aminek meg is lett az eredménye, Gazda és Kanyó góljaival szépítettek (2–3). Közel álltak az egyenlítéshez is, azonban a véghajrában Pakucs ziccert hibázott, így maradt az egygólos vereség.

„Csalódott vagyok, mert meg kellett volna nyerni ezt a meccset. Nem is lenne bosszantó ez a vereség, ha nem lett volna számtalan kihagyott helyzetünk. Sajnos ennyit tudunk, hiába jutunk el a kapuig, ha képtelenek vagyunk hálóba juttatni a labdát. Ugyanilyen megmagyarázhatatlan az Udvarhely elleni meccs is, amikor a 17. percig uraltuk a játékot, vezettünk 3–0-ra, innen pedig esélyt adtunk az ellenfélnek a fordításra (5–8, szerk. megj.). Akkor is, és most is három pontot ajándékoztunk az ellenfélnek” – értékelt csalódottan Gazda József edző.

Végeredmény: KSE – Buzău 2–3, a kézdivásárhelyiek gólszerzői: Gazda, Kanyó.

A KSE Futsal játékoskerete a galaci tornán: Farkas Róbert, Gabriel Bunduc – Răzvan Damian, Gáll Attila, Kanyó Szilárd, Gajdó Tamás, Albu Norbert, Mojzi Botond, Bandi Álmos, Péter Ákos, Barbocz Norbert, Pakucs Norbert, Gazda József. Vezetőedző: Gazda József.

Ez volt a Kézdivásárhelyi SE utolsó mérkőzése ebben az évben, a pontvadászat alapszakaszából hátralevő két fordulót jövő évben bonyolítják le, igaz, a kézdiek számára már csak a Dévai Autobergamo elleni meccs van hátra, mivel az utolsó játéknapon szabadnaposok. A KSE Futsal 11 mérkőzést játszott, ebből kettőt nyert meg, mindkettőt a Kolozsvári Clujana ellen.

A nap másik mérkőzésén a házigazda Galaci United elsöprő vereséget mért egyik legfőbb riválisára, a Dévai Autobergamora. A múlt pénteken Szuperkupát nyert Duna-partiak 8–3-ra verték a dévaiakat, ezzel pedig pár nap leforgása alatt a második rangadót nyerték meg, ugyanis szombaton a Csíkszeredai Imperial Wet-et múlták felül 3–0-ra, így kétpontos előnnyel vezetik a bajnokságot.

A jelenlegi állás:

  1. Galac 10    8      1      1      81-33      25
  2. Déva 10    7      2      1      63-37      23
  3. Csíkszereda 9      7      1      1      65-17      22
  4. Udvarhely 9      4      0      5      53-61      12
  5. Buzău 10    4      0      6      42-75      12
  6. KSE 11 2      0      9      41-70      6
  7. Kolozsvár 9      0      0      9      26-78      0
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés