
A Szent György Napok közösségi színpadán vidám versekkel szórakoztatta a közönséget Dancs Máté. A Székely Mikó Kollégium második osztályos diákja három alkalommal képviselte megyénket a Vidám Versek Versmondó Versenye országos szakaszán.
2018. május 04., 00:142018. május 04., 00:14
A Szent György Napok közösségi színpadán vidám versekkel szórakoztatta a közönséget Dancs Máté. A Székely Mikó Kollégium második osztályos diákja három alkalommal képviselte megyénket a Vidám Versek Versmondó Versenye országos szakaszán.
„Szeretem a vidámságot, a jó kedvet, és a verseket. A humoros költeményeket úgy kell előadni, hogy a közönség kacagjon, szórakozzon. Fontos a hangsúlyozás, és a szép tiszta beszéd, az artikulálás” – magyarázza a kisdiák.
Máté előkészítő osztályosként kezdte a versenyzést, s minden évben eljutott az országos szakaszra is. 2016-ban második díjjal tért haza a verseny országos szakaszáról, tavaly Napsugár különdíjat érdemelt ki, idén is tisztességgel helyt állt.
„Nem szomorodtam el, mert idén nem kaptam díjat. Tanulok a hibáimból, jövőben jobban fogok teljesíteni” –- tette hozzá határozottan.
A verseket tanítónő édesanyjával közösen választják ki.
„Sok verset megnézünk, elolvasunk, s igyekszünk azt kiválasztani, amely a legjobban illik a személyiségéhez, amit magáénak érez. Nagy munka, sokat gyakorolunk, szép perceket töltünk együtt” – meséli Dancs Gyöngyvér.
Máté szabadidejében legózik, játszik a számítógépen, gitározik, zongorázik, furulyázik és dobol, AC/DC-t, Guns’ n ’Rosest, Bon Jovit hallgat. A sportolást is fontosnak tartja, judózni jár.
„Felnőttként zenével akarok foglalkozni, rocksztár szeretnék lenni” – jelentette ki határozottan a másodikos Máté.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!