Az Eurostat összesítése szerint az EU-ban minden ötödik ember küzd a szegénység problémájával. A szegénység mértékét mutató adatokat tett közzé az Európai Unió statisztikai hivatala szerdán.
2019. október 17., 10:232019. október 17., 10:23
A nők 22,6 százaléka mondja magát szegénynek, a férfiak 20,7 százaléka. Az EU-ban összesen 109,2 millió embert fenyeget a társadalom peremére kerülés kockázata.
A szegénység egyik legfontosabb fokmérője a jövedelem nagyságán túl az illető lakhatási helyzete. Az EU-n belül tagországonként eltérő a hajléktalanság mértéke, a lakásfenntartási nehézségek, az ingatlanvagyon, a mindennapi életszínvonal. Minden 17. európai uniós polgár reménytelennek érzi szegénységi helyzetét.
Az ingatlannal vagy szociális lakással rendelkezők esetében fontos vizsgálni, hogy mekkora nehézséget okoz a közműszámlák fizetése. A mindennapi fogyasztási cikkek beszerzése is sokak számára gond. Ha ezek után nem jut évente legalább egy hetes nyaralásra pénz, az szegénységi jelnek számít.
A globális szegénységet vizsgáló közgazdászok munkájára idén a Nobel-díjat odaítélő bizottság is odafigyelt. Egyre nagyobb kihívás a szegénység elleni küzdelem azokban az országokban, ahol a legnagyobb a szegények aránya. Kristalina Georgieva, a Nemzetlözi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója szerint védeni kell a kereskedelmet.
Az IMF vezetője állítja, hogy a gazdasági haszon segíti a munkahelyek teremtését, ezáltal a szegénység mérséklését. A probléma azokban az országokban a legnagyobb, ahol az elit gazdagodása ellenére szélesedik a szegények rétege.
(euronews)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!