Miért is kéne túlaggódni?

Csajos gondolatok Bartok Barbara tollából.

Szabó Barbara

2021. június 23., 00:362021. június 23., 00:36

Ez a június, amilyen esős és borús volt mostanáig, megannyi lány ismerősömnek éppoly boldog és meghitt. Lassan-lassan elnevezném az év hatodik hónapját egyszerűen leánykérők havának. Amennyi gyűrűt láttam mostanában…


Egy-egy boldog, friss jegyes pár láttán mindent megadnék azért, hogy belenézhessek a fejükbe. Nem titok, hogy mi, lányok, ezt a pillanatot már egymilliószor lepörgettük a fejünkben. Már kialakult bennünk az ideális helyszín, pillanat, gyűrű, válasz és reakció képe. Van, aki imádja a felhajtást: kérjék meg a kezét egy országos tévécsatorna élőadásában, de minimum az Őszi Sokadalom zárókoncertje és a tűzijáték közti idősávban, a nagyszínpadon. Van, aki örülne, ha a gyűrűre a pezsgős pohárban lelne rá. Van, aki a napfelkelte színeiben pompázó tengerpartról álmodozik, és van, aki a hegyekben, túracipőben szeretne igent mondani. Van, aki szeretne kettesben lenni párjával, de olyan is, aki esküszik a hagyományokra, miszerint a legény családjával együtt kell, hogy kikérje a lányt annak szüleitől.


Na de vannak a férfiak, 20-as pulzussal, halvérrel. Legtöbbjüknek hosszú évekbe telik rászánni magukat az elhatározásra. Nemhogy ideális, habos-babos kép nem lengedezik a szemük előtt, hanem maga a szándék sem nagyon. Nem feltétlenül azért, mert tartanak az elkötelezettségtől, azt hiszem, hanem csupán azért, mert életü­ket le tudnák élni azzal a mondattal: jól van ez így.


Az idei leánykérők havában volt szerencsém egy újdonsült vőlegény szárnysegédjének lenni a nagy napon. 

És azt hiszem, nagyon okosan van kitalálva, hogy nem nekünk, nőknek kell leszervezni a projektet. Én közel álltam már az agyvérzéshez, egymás után tettem fel a kérdéseket: de mi van, ha kicsi vagy nagy a gyűrű, ha nem tetszik, ha a virágcsokor nem elég kiadós, ha későre, vagy éppen túl hamar ér oda a helyszínre, és ha nemet mond? A vőlegény pedig tíz perccel a térdelés előtt még rövidnadrágban ült a kanapén komótosan, felkecskélt lábakkal, nagyokat szívott a cigiből, lassan kortyolta a kávét, és bár nem mondta, tudtam, arra gondol: jól van ez így.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés