
Megkapta szombaton a koronavírus elleni védőoltást Florin Cîţu miniszterelnök. A kormányfő nyilvánosan oltatta be magát a Carol Davila kórházban.
2021. január 16., 13:582021. január 16., 13:58
Cîţu egy fehér pólót viselt, amelyen azt írta :"#Împreună învingem pandemia!" ("#Együtt legyőzzük a világjárványt!").
"Saját maga és a körülötte élők érdekében", oltatta be magát - nyilatkozta a miniszterelnök, miután megkapta a koronavírus elleni védőoltást.
A kormányfő szerint az oltás "nem is fájt", és azt szerette volna elérni, hogy "növekedjék a bizalom" a vakcina iránt. Úgy értékeli: "van érdeklődés" az iránt, hogy a polgárok feliratkozzanak az oltásra. Megerősítette: azt szeretnék elérni, hogy szeptemberig 10,4 millió román állampolgár kapja meg a védőoltást.
A koronavírus elleni oltáskampány második szakasza pénteken kezdődött. Pénteken kapta meg a koronavírus elleni védőoltást Klaus Iohannis államfő is.
Nyilvánvalóan látszik, hogy a románok igénylik a védőoltást - nyilatkozta szombaton Florin Cîţu.
A miniszterelnök úgy fogalmazott: meghaladták 'a félretájékoztatás pillanatát', amely szerint a román állampolgárok elutasítják az oltást.
A kormányfő értékelte, hogy 'motiválják a családorvosokat", hogy arra bíztassák pácienseiket, hogy igényeljék a védőoltást.
Kifejtette: jelenleg 200 oltóközpont működik, jövő héten 300-ra nő a számuk, de a második fázis lebonyolítására országszerte összesen 932 központot rendeznek be.
Csak egy hét lesz az az időszak, amíg Románia a tervezett oltóanyag mennyiség 80 százalékát fogja kapni - nyilatkozta szombaton Florin Cîţu.
A miniszterelnök arról biztosított: az oltási ritmus nem lassul, a lemaradást utólag bepótolják.
Megerősítette: Romániának meg van a kapacitása arra, hogy elérje az 50 ezer beoltott főt naponta, és szeptemberig a mintegy 15 millió felnőtt lakosból beoltanak legalább 10,4 millió személyt.
Hozzátette: amint újabb, engedélyezett vakcinák jelennek meg e piacon, azokból is beszereznek, hogy minél hamarabb, minél nagyobb számú embert beoltsanak, hogy megállítsák a járvány terjedését.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!