
Kovászna megyei résztvevői is voltak az idén harmadik alkalommal megrendezett Sóvidék Adventure Tour nevet viselő kalandtúrának. Az április végi esemény célja az volt, hogy az indulók megtekinthessék Sóvidék természeti adottságait, a környék turisztikai látványosságait egy izgalmas, kihívásokkal fűszerezett terepjárós túra formájában.
2017. május 10., 00:112017. május 10., 00:11
Kovászna megyei résztvevői is voltak az idén harmadik alkalommal megrendezett Sóvidék Adventure Tour nevet viselő kalandtúrának. Az április végi esemény célja az volt, hogy az indulók megtekinthessék Sóvidék természeti adottságait, a környék turisztikai látványosságait egy izgalmas, kihívásokkal fűszerezett terepjárós túra formájában. A háromszékiek igencsak megbarátkoztak a sóvidéki terepviszonyokkal, ezt bizonyítják az általuk elért előkelő helyezések.
A terepjárós túra szervezői GPS koordinátákkal látták el a versenyzőket, amelyeket alapján eljutottak egy-egy célponthoz, ami lehetett templom, kilátó, vagy egyéb, a vidékre jellemző látványosság. Ezeken a helyeken meg kellett fejteniük egy adott feladatot, így egy izgalmas kalandjátékban volt részük. A jelentkezők a megadott távot terepjáró autókkal, részben közutakon, részben kijelölt turista- vagy bicikliutakon, erdei kitermelő vagy mezőgazdasági utakon kellett teljesítsék, betartva bizonyos szabályokat.
A főszervező Sz'Adventure Szováta szervezőcsapata több hónapon át dolgozott az útvonalak kijelölésén és bejárásán, illetve az engedélyek beszerzésén.
– Arra törekedtünk, hogy pozitív példával álljunk elő és megmutassuk, hogy lehet terepjáróval civilizáltan közlekedni, szórakozni, a természeti értékeink megóvásával egyetemben – nyilatkozta Lengyel Szabolcs szervező.
Az esemény két túranapból és egy karitatív napból állt. Az első napon, április 29-én, szombaton a Szováta –Nyárádmagyarós–Nyárádszentimre–Szentháromság–Havadtő–Rava–Bozod–Kőrispatak–Etéd–Cseje–Szolokma–Siklód–Szováta közti több mint 120 km-es távot teljesítették. Másnap Szováta–Nyárádremete–Szécs–Görgény–Oroszi–Görgényszentimre–Libánfalva–Szováta (kb. 100 km) volt az útvonal.
A túra alatt számtalan kihívásban volt részük, találkozhattak mindenféle akadállyal, volt sár és hó, meredek emelkedők és lejtők. Voltak elakadások, csörlőzések, segítettek egymáson, sőt olyan eset is akadt, amikor bajba jutott helybelieken segítettek. Igyekeztünk jó házigazdák lenni, hagyományos ételeket és italokat kóstolhattak, jól szórakoztak, úgy érzem, elértük célunkat minden szempontból – fogalmazott Lengyel Szabolcs.
A vasárnapi karitatív gálavacsorán adományokat gyűjtöttek a Dévai Szent Ferenc Alapítvány szovátai gyermekotthonának. Több mint 3600 lej gyűlt össze, amit a hétfői karitatív napon ünnepélyes keretek között adtak át a gyerekeknek.
A kalandtúrára összesen 28 autó nevezett be az ország minden részéről, de érkeztek Magyarországról is. Az első hat helyezett: 1. Land C (Magyarország), 2. Tököm Duo (Barót, Fazakas Zsolt), 3. Familia Mircea (Marosvásárhely), 4. Fog-ászok (Nagybacon, Téglás Gábor), 5. Redline Motorsport (Nagybacon, Ráduly Levente), 6. Sár-Khán (Sepsiszentgyörgy, Bardocz Csaba, Szilágyi Szilamér, Gáll István, Lakatos László).
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!