
A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat panasza alapján 10.000 lejre bírságolta az Országos Diszkriminációellenes Tanács a bukaresti Dinamó labdarúgócsapatot szurkolói magyarellenes, diszkriminatív magatartása miatt.
2020. január 07., 12:012020. január 07., 12:01
2019. február 9-én került megrendezésre a sepsiszentgyörgyi városi stadionban a Dinamo elleni labdarugó mérkőzés, amely során a Dinamo Bukarest csapat szurkolói folyamatosan a jól ismert „Kifelé a magyarokkal az országból!” szlogent skandálták, valamint egy molinót függesztettek ki, amin a következő szerepelt: „Csak Románia, csak Dinamo Bukarest, autonómia nélkül a román földeken” (“Doar România, doar Dinamo București fără autonomie în ținuturile românești”). A szlogent 8 alkalommal kiabálták a mérkőzés alatt, és 2 percenként lehetett hallani a magyarellenes bekiáltásokat.
Továbbá a mérkőzés alatt a Dinamo csapat szurkolói petárdákat dobtak át több alkalommal a Sepsi OSK csapat szurkolói közé. Még a Gazeta Sporturilor román sport oldal is lehozta a hírt a mérkőzés után, miszerint a Dinamo szurkolói újra magyarellenes megnyilvánulásokkal illették a hazai csapatot. A mérkőzés legkritikusabb pontja volt, amikor az egyik bukaresti szurkoló egy Sepsi OSK zászlót is megpróbált ellopni, de a csendőrség sikeresen megállította. A mérkőzést követően a Dinamo szurkolói, a hazavezető útvonalon több településen lefestették a magyar helységnévtáblákat, ilyen volt például Aldoboly is.
„Üdvözlöm a Tanács döntését, hiszen a Dinamo Bukarest szurkolói csapata sajnos visszaesőnek számít a magyarellenesség terén. Semmiképpen nem tolerálhatjuk, hogy a mérkőzéseken a magyarokat megfélemlítő rigmusokat használjanak az ellenfél szurkolói, ahogy azt sem, hogy uszító feliratokkal üzenjenek nekünk. A sportesemények a fair-play szellemében kell megvalósuljanak, és minden eszközzel fel kell lépnünk a sporthuliganizmus ellen. Ahogy a jelen példa is mutatja, előbb csak kiabálnak, majd táblákat festenek le, és ki tudja meddig fokozódhat a helyzet, ha nem lépünk közbe. Éppen ezért mindig, minden esetben megtesszük a megfelelő lépéseket” – jelentette ki Benkő Erika a jogvédelmi szolgálat igazgatója.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!