
Elkészült A műsor nevű színházi beszélgetéssorozat első adása, melyet ma, január 18-án 19 órától a Tamási Áron Színház nagytermében vetítenek a résztvevő színészek jelenlétében.
2021. január 18., 00:072021. január 18., 00:07
Minden színházi előadás középpontjában a színész áll, és a jó színház egyik alapfeltétele a személyesség, elsősorban ez vonzza, ez teszi implikálttá a nézőt egy előadás esetében. Így A műsor is a személyes jelenlétről szól. A szentgyörgyi színházra nem jellemző, hogy sok információt megoszt színészeiről a világhálón, szeretnénk, hogy csupán a minőségi művészettel kapcsolja össze közönségünk ezeket az arcokat. Ezért is született meg az ötlet, hogy végre mi is készíthetnénk egy olyan talkshowszerű produkciót, melyben a magukról is vallhatnának színészeink, de amelyben azért meg tudjuk tartani vezérelvünket: minden körülmények között a színház nyelvén kommunikálni.
Minden beszélgetésnek három színészvendége van, és a műsorvezető is színész, aki olyan témákat vet fel, amilyenekről meghívottai eddig még nem vallottak a nyilvánosság előtt. A beszélgetéseknek fontos része a rögtönzés, a talkshow ötlete tehát csupán egy forma, melyet valódi színházi tartalommal töltenek meg a jelenlévők. Gyakorlatilag csak ötletgazdája van az előadásoknak, a többi a közös munka eredményeképpen alakul ki. Ehhez azonban esetünkben egy komoly filmes stáb is csatlakozott, mely több kamerával rögzítette ezeket az egyszeri alkalommal történő szösszeneteket, és elkészítette a videósorozatot, melynek első részét január 18-án, hétfőn este vetítik közönség előtt a színház nagytermében.
A filmeket online is megtekintheti majd a közönség az eventim.ro honlapon. A színházban való vetítés után az első beszélgetés január 21-én és 28-án 19 órától lesz még látható az eventimen, mindkét alkalommal 24 órán keresztül. A színházi vetítéshez a biletmaster.ro honlapon és a sepsiszentgyörgyi központi jegyirodában árusítják a jegyeket, a további online közvetítésekhez az eventim.ro oldalon lehet megvásárolni a megtekintéshez szükséges linket. A műsor jegyeinek ára 15 lej.
(TÁSZ-közlemény)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!