Hőmérsékletingadozás, majd nyárias meleg várható a következő két hétben

Az ország régióinak többségében hőmérsékletingadozások várhatók ezen a héten, a jövő héten pedig akár 28-29 Celsius-fokra is felmelegszik az idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzéséből.

Székely Hírmondó

2021. május 04., 08:272021. május 04., 08:27

A május 3-a és 16-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzés értelmében Erdélyben az első héten egyik napról a másikra változnak a hőmérsékleti értékek, de a nappali csúcsok átlagban 16 és 21 Celsius-fok körül az éjszakai minimumok pedig 2 és 9 fok körül fognak alakulni. Ezt követően felmelegszik az idő: május 10-én 23, május 12-én már 26 fokot fognak mutatni a hőmérők, de a jelzett időszak végén ismét csak 21 fokos csúcsokra számíthatunk. Az éjszakai hőmérsékletek május 10-e és 16-a között 6 és 8 Celsius-fok között alakulnak. Csapadékra nagyobb valószínűséggel május 5-e és 8-a, illetve 13-a és 16-a között lehet számítani.

A Bánságban és a Körösök vidékén a következő napokban hőmérségletingadozás várható: május 3-án, 6-án és 8-án 16 és 19 Celsius-fok körül, 5-én, 7-én és 9-én 20 és 23 fok körül alakulnak a nappali csúcsok. Az éjszakai minimumok 3 és 10 fok között alakulnak. A második hét első felében fokozatosan felmelegszik az idő, 12-én akár 28-29 Celsius-fokot is mutatnak majd a hőmérők, de 16-ára ismét 22-24 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek. Az éjszakai minimumok 11-12 fok körül fognak mozogni a második héten. Csapadék kevés valószínűséggel várható a jelzett időszakban, leginkább 5-e és 7-e környékén és 13-a és 16-a között eshet az eső kis kiterjedésű területeken.

Máramarosban szintén ingadozni fognak az első héten a nappali hőmérsékletek, átlagban 15 és 19 Celsius-fok körül alakulnak, a legmelegebb 5-én, 7-én és 9-én lesz. Éjszakánként 3 és 11 fok közötti hőmérsékleteket mérnek. Ezt követően felmelegedés várható, amely nyomán 12-én 27 fok körüli csúcsot is jegyezni fognak; majd egy ezt követő fokozatos lehűlés következtében a jelzett időszak utolsó napján nem lesz melegebb 21-22 foknál. A második héten az éjszakai átlaghőmérséklet 10 Celsius-fok körül alakul. Csapadékra leginkább 5-e és 8-a, illetve 13-a és 16-a között lehet számítani.

A hegyvidéken az első héten az időszakhoz képest hidegebb lesz, 4 és 14 fok közötti maximumokkal, és mínusz 5 és 5 fok között minimumokkal. Később felmelegszik az idő, nappalra 10 és 20 Celsius-fok közötti, éjszakára 0 és 10 fok közötti hőmérsékletek várhatók. Futó záporokra főként május 5-e és 8-a, illetve 11-e és 15-e között lehet számítani, vegyes csapadékra pedig csak kivételes esetekben, főként a 2000 méter fölött fekvő területeken.

(Agerpres)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés