Aki nem regisztrált, vagy nem biztos abban, hogy korábban regisztrált-e, az térjen be az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) irodáiba, és tegye meg, illetve ellenőrizze ezt a hétvégi határidőig. Aki nem regisztrál, az nem szavazhat a magyarországi országgyűlési választásokon – hangzott el tegnap a közös EMNP–EMNT-sajtóértekezleten.
2018. március 21., 00:292018. március 21., 00:29
Aki nem regisztrált, vagy nem biztos abban, hogy korábban regisztrált-e, az térjen be az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) irodáiba, és tegye meg, illetve ellenőrizze ezt a hétvégi határidőig. Aki nem regisztrál, az nem szavazhat a magyarországi országgyűlési választásokon – hangzott el tegnap a közös EMNP–EMNT-sajtóértekezleten.
A szavazólapot tartalmazó levélcsomagok (amelyek már a héten érkezhetnek) egy azonosító nyilatkozatot is tartalmaznak, ha ezt helytelenül töltik ki, a szavazat érvénytelen – hívta fel a figyelmet Kolcza István, az EMNP sepsiszéki elnöke.
– Azt tanácsoljuk, jöjjenek be az irodába, hozzák magukkal a lakcímkártyájukat vagy útlevelüket vagy honosítási okiratukat, és munkatársaink segítenek a dokumentumok kitöltésében – mondta Kolcza.
A sepsiszéki elnök közölte, a körzet irodái hosszabbított programmal dolgoznak a következő három hétben: vasárnap kivételével a megyeszékhelyen 9-től 20 óráig, Kovásznán 9-től 17 óráig tartanak nyitva. Vidéken segítséget kérhetnek az EMNP tanácsosaitól, akik közreműködnek abban is, hogy aki esetleg a konzulátusra kérte borítékját, az átkérje otthoni címére (ez csak március 24-ig lehetséges).
Az EMNP irodáiban a szavazólapon kívül pótolható minden egyéb megsérült vagy kitöltésnél elrontott dokumentum. A szervezet többezer újságot osztott szét, amely segít eligazodni a választás menetében.
Szakács Zoltán, az EMNT sepsiszéki szervezetének elnöke, valamint Bálint József megyei EMNP-elnök azt hangsúlyozta, hogy nekünk egyáltalán nem mindegy, ki vezeti Magyarországot, „ezért fontos, hogy beleszólhatunk a döntésbe, élni kell szavazati jogunkkal”.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!