
A romániai alkalmazottaknak több mint a fele (55%) nagyon aggódik a koronavírusos esetek számának emelkedése miatt, de nem gondolja azt, hogy ismét be kellene vezetni a szükségállapotot - derül ki a BestJobs online fejvadász portál által végzett felmérésből.
2020. augusztus 03., 15:462020. augusztus 03., 15:46
A válaszadók legnagyobb része (47%) úgy véli, hogy a szükségállapot újbóli bevezetése tönkretenné a gazdaságot, 10% szerint pedig a helyzet még nem annyira súlyos, hogy ez indokolt legyen. A romániai alkalmazottak 36 százaléka úgy gondolja, hogy szigorúbb intézkedésekre van szükség a vírus terjedésének korlátozása érdekében.
A koronavírusos esetek számának utóbbi hónapban történt növekedését a megkérdezett alkalmazottak 58%-a a higiéniai előírások és a fizikai távolságtartás be nem tartásának a számlájára írja, és csak 15% gondolja úgy, hogy a hatóságok a hibásak, mert nem hoztak szigorúbb intézkedéseket és nem biztosították azok betartását. Mindezt figyelembe véve a válaszadók 61%-a számít arra, hogy az aktív esetek száma tovább nő.
Az alkalmazottak többsége azt mondja, hogy meghozza a szükséges óvintézkedéseket, amikor kilép otthonából, vagy zárt légterű nyilvános helyen tartózkodik: maszkot viselnek (84%), gyakran kezet mosnak (73%), kerülik a zsúfolt helyeket (70%), fertőtlenítik a kezüket akárhányszor megérintenek tárgyakat vagy felületeket, amelyekkel más emberek is kontaktusba kerültek (63%), nem érintik meg piszkos kézzel orrukat, szájukat, szemüket (58%).
A vállalatoknál továbbra is érvényben vannak az óvintézkedésekre vonatkozó szabályok. A BestJob közvélemény-kutatásában részt vevők 55%-a mondta azt, hogy a munkáltató védőmaszkot és fertőtlenítőszert bocsát rendelkezésükre és elrendeli azok használatát, 39%-uk szerint pedig az irodákat is sokkal gyakrabban fertőtlenítik. 37%-uk számolt be arról, hogy megmérik testhőmérsékletüket, amikor munkába érkeznek, 28%-uk pedig arról, hogy a munkáltató egyszerre csak korlátozott számú alkalmazott jelenlétét engedélyezi a munkahelyen, hogy a fizikai távolságot be lehessen tartani.
A válaszadók csupán 10%-a aggódik amiatt, hogy valamelyik munkatársuk esetében kiderül, hogy fertőzött. 82%-uk állítása szerint vállalatuknál egyetlen koronavírusos esetet sem igazoltak még, 9% pedig azt mondta, hogy egy-két eset volt. Valamivel több mint 4%-uk mondta azt, hogy három-négy eset fordult már elő, és kevesebb mint 3%-uk számolt be 5-10 esetről.
Abban az esetben, ha a koronavírus felütné a fejét a vállalatnál, ahol dolgoznak, a válaszolók 46%-a szerint ezt közölni kell az alkalmazottakkal. Ezzel szemben a válaszadók 16,2%-a azt állította, hogy ez nem történik meg, közel 35%-a pedig azt, hogy nem tudja, hogy a munkáltató megteszi ezt, vagy sem. Több mint 7% mondta azt, hogy amint igazoltak koronavírusos esetet a cégnél, a munkacsapat minden tagja esetében elrendelték az otthonról végzendő munkát. Az esetek 6%-ában a munkacsapat, sőt a vállalat minden tagját azonnal koronavírustesztnek vetették alá.
A felmérés július 20-a és 30-a között készült, 952 internethasználó bevonásával.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!