
Tovább erősítette játékoskeretét a bajnokságban és Román-kupában is címvédő Sepsi–SIC, miután megszerezte Nagy Ildikó játékjogát. A centerként és erőcsatárként is bevethető, 34 éves kosárlabdázó már több napja együtt edz társaival.
2018. november 22., 00:092018. november 22., 00:09
A marosvásárhelyi játékos 2001-ben csatlakozott az Arad ICIM-hez, de játszott még a Târgoviște, a Sepsi BC és a Gyulafehérvár mezében is. Az előző idényben az aradi csapatban 25 mérkőzésen lépett pályára a Nemzeti Ligában, átlagban közel 25 percet töltött a pályán, 8.6 pontot dobott, 5.6 lepattanót gyűjtött és 1 gólpasszt osztott ki. A kupában négy mérkőzésen 8 ponttal, 6.3 lepattanóval és 1.8 gólpasszal átlagolt. Tizenhét, a román élvonalban eltöltött idény után augusztusban a francia negyedosztályban érdekelt Basket Club Franconville-hez igazolt.
„Idegen volt számomra a francia kosárlabda, valamint a csapatom is alacsonyabb színvonalú bajnokságban szerepelt, a román élvonalban jobb kosárlabdát játszanak. Amikor megtudtam, hogy ajánlatom van a szentgyörgyiektől, nagyon megörültem. Mindig is tetszett a csapat játékstílusa, komolysága, munkabírása, és emellett a mérkőzések hangulata is vonzó” – nyilatkozta Nagy Ildikó.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!