Fotó: Kristó Róbert
Magyarországra utazott a HSC Csíkszereda csapata. A csíki hokisok pénteken, szeptember 13-án este Miskolcon, vasárnap este Budapesten, hétfőn pedig Dunaújvárosban lépnek jégre a közös magyar-román-szlovák jégkorong-bajnokság, a MOL Liga alapszakaszában.
2013. szeptember 12., 20:252013. szeptember 12., 20:25
2013. szeptember 12., 20:452013. szeptember 12., 20:45
A miskolci meccs előtt már két nappal elutazott Magyarországra a HSC Csíkszereda küldöttsége, az első állomás az észak-magyarországi Miskolc lesz, majd a budapesti és a dunaújvárosi fellépések következnek.
A csíki csapat a legutóbbi találkozón győzelmet aratott ugyan, 6–1-re nyert az Újpest ellen, de a szakvezetés nem feltétlenül elégedett. Gál Sándor vezetőedző szerint: „Elsősorban arra kell törekednünk, hogy egységes csapat legyünk. Az az öt játékos, aki a jégen van, egy irányba kell tolja a szekeret. Sokszor megesett, hogy a fiúk játék közben összekavarodtak, és ez nem jó. Száz százalékig ott kell lenni fejben és akarásban is. Erre mondtam azt, hogy egyesek teljesítménye elmarad a várakozásoktól. Nem lehet az, hogy hárman-négyen húznak egy soron belül és egyvalaki nem”.
A három következő mérkőzésről Gál Sándor szerint nehéz bármit mondani, hiszen a MOL Liga körbeverésekkel kezdődött. A cél ennek ellenére egyértelmű: pontokat kell szerezni. „Három, nagyon nehéz mérkőzés előtt állunk. Miskolc javítani szeretne a legutóbbi veresége után, és mindent meg fognak tenni ezért. A Ferencváros ugyanakkor feljövőben van. Egy ilyen győzelem, mint amit Miskolcon arattak, nagy lökést ad. A dunaújvárosi csapatot ismerjük, hiszen alig pár napja játszottunk már ellenük. Azt viszont elmondhatom, hogy nemcsak számunkra lesz nehéz, hanem számukra is a velünk való találkozás. Az, hogy még nem játszottunk ebben az idényben a Miskolc és a Ferencváros ellen, nem nagy hátrány, hiszen olyan sokat nem változhatott a játékuk. Nagyjából ugyanazok a játékosok maradtak, és maradt a játékstílus is. A Miskolc nagyon agresszív játékot játszik, akárcsak a Fradi\" – fejtette ki Gál Sándor.
A műsor
Péntek (szeptember 13.): Érsekújvári HC–Brassói Corona (19 órától), Dunaújvárosi Dab.Docler–Ferencváros (19) és Miskolci Jegesmedvék–HSC Csíkszereda (19.30)
Vasárnap (szeptember 15.): Dunaújváros–Miskolc (19), Újpesti TE–Brassó (19.30) és Ferencváros–Csíkszereda (20).
Hétfő (szeptember 16.): Érsekújvár–Újpest (19), Dunaújváros–Csíkszereda (19.30) és Ferencváros–Brassó (20).
# | Csapat | M | 3P | 2P | 1P | 0P | Lg-Kg | Psz |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Érsekújvár | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 13-8 | 7 |
2. | Brassó | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10-7 | 7 |
3. | Miskolc | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 12-9 | 5 |
4. | Csíkszereda | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 11-9 | 4 |
5. | Dunaújváros | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8-8 | 4 |
6. | Ferencváros | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 9-9 | 3 |
7. | Újpest | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3-16 | 0 |
szóljon hozzá!