
Fotó: Kovács Eszter
Az Aradi Kamaraszínház és a Tomcsa Sándor Színház közös produkciója, a Liselotte és a május februárban két alkalommal lesz megtekinthető. A dráMA kortárs színházi fesztiválon bemutatott darab próbafolyamatáról és az első előadásokról számolt be Tapasztó Ernő rendező és az előadást „vendégül látó” Tomcsa igazgatója, Nagy Pál.
2011. február 21., 17:302011. február 21., 17:30
2011. február 21., 19:232011. február 21., 19:23
„Bár a dráMÁn már néhányan láthatták az előadást, annak teljes értékű bemutatója most lesz” – mondta el Nagy a darab „előéletének” margójára, megjegyezvén, a Liselotte és a május a fesztivál óta sokat ért. „A Tomcsa sokszínűségét bizonyítja ez a darab is, hiszen minél több típusú előadást próbálunk elhozni, a végső cél pedig az, hogy olyan színházarculat alakuljon ki, ami Udvarhely sajátja” – tette hozzá a sajtótájékoztatón részt vevő Csurulya Csongor, a Tomcsa művészeti vezetője.
A két színész, Kulcsár Székely Attila és Varga Csilla játékára alapozó előadás a székelyudvarhelyi dráMA fesztivál mellett Aradon, az Interetnikai Színházfesztiválon is bemutatásra került, ahol a román rádió különdíjjal jutalmazta a produkciót. „Érdekes, hogyan tud két, különböző színházi iskolához tartozó, különböző stílust művelő színész együtt dolgozni” – jegyezte meg Tapasztó a próbafolyamat kapcsán. Megtudtuk, az Aradi Kamaraszínháznak nincsenek alkalmazott színészei, folyamatosan vendégszínészekkel dolgozik, így a Liselotte és a május szerepeiben a székelyudvarhelyi Kulcsár Székely Attila és a kolozsvári színház művésznője, Varga Csilla lesz látható.
Liselotte, a 35 éves nő kétségbeesetten próbál kapcsolatot teremteni hét férfival, majd a kudarcok sorozata, a férfiak halála után Fekete Özvegynek hiszi magát. „A férfi színész jutalma, hogy így hét különböző figura bőrébe bújhat. A színésznő kihívása pedig, hogy nem archetípusokat játszik, hanem egy fejlődéstörténetet mutat be, melynek végkifejlete a halál” – magyarázta a rendező. Tapasztó hozzátette, a vágy, szerelem, szexualitás és halál motívumait feldolgozó darab új látásmódot, új színházi nyelvet alkalmaz. „Van olyan darab, amely csak a negyedik-ötödik előadás után érik be, és az az érzésem, hogy a Liselotte és a május üzenete a bemutató alkalmával nem biztos, hogy átjött a közönségnek” – tette hozzá a rendező.
A Liselotte és a május februárban két alkalommal, 22-én és 24-én 19 órától lesz megtekinthető Székelyudvarhelyen, a színház vezetősége azonban biztosítja a közönséget, hogy az egyeztetési problémák kiküszöbölése után minél több alkalommal műsorra tűzik majd az előadást. Jegyek a Művelődési Ház jegypénztáránál vásárolhatók. Helyfoglalás a 0266/212131-es telefonszámon vagy a kozonsegszervezo@szinhaz.ro címen történik.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
A város egyik legnagyobb tudományos rendezvényévé nőtte ki magát a Székelyudvarhelyi Kórház Napok: a harmadik kiadást március 4–7. között tartják. Idén is külön napot szentelnek a prevenciós, lakosságnak szóló programoknak.
Szigorú figyelmeztetést adott ki a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság: a bevizsgált közkutak és források kevesebb mint 10 százaléka rendelkezik mindenki számára iható vízzel. Nitráttartalom vagy a bakteriális fertőzöttség miatt tilos a fogyasztás.
Korszerű, négykerék-meghajtású mentőautóval bővült Korond és a környező települések sürgősségi egészségügyi ellátása, ami jelentősen javítja a beavatkozások gyorsaságát, különösen a hegyvidéki térségben.
Újra megszervezik a Játék a jégen! programsorozatot Székelyudvarhelyen, amely szombaton reggel 9 órától várja a gyerekeket és családjaikat a korcsolyapályán.
A kormány jóváhagyta a Korond-patakon épülő árvízvédelmi rendszer gazdasági és műszaki tervét csütörtöki ülésén. A települést védő gát- és záportározó-rendszer 332 millió lejből fog megépülni, amelyet állami forrásból biztosítanak.
Elakadt kamionok nehezítik a közlekedést a 13A jelzésű országút Máréfalva és Kápolnásfalu közötti szakaszán, a Cekend-tető közelében.
Anyamedve tartózkodik két boccsal a Sóskúton, a Diákszálló mögötti erdős területen, mindenkit figyelmeztetnek, hogy ne közelítsék meg a területet kíváncsiskodva.
szóljon hozzá!