Országszerte spontán tiltakozásba kezdtek szerdán a megyei egészségügyi igazgatóságok (DSP), béregyenlőséget követelve. A több mint 25 megyében zajló megmozdulásokhoz a Hargita megyeiek is csatlakoztak.
A sepsiszentgyörgyi Írisz ház tizenharmadik alkalommal rendezi meg képzőművészeti pályázatát, amelyre a Romániában élő és alkotó, értelmi fogyatékkal élő művészlelkek munkáit várják.
November 15-ét, Bethlen Gábor születésének és halálának évfordulóját 2015-ben nyilvánította a magyar szórvány napjává az Országgyűlés. Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a magyar közösségekre – közölte Potápi Árpád János nemzetpolitikai álllamtitkár.
A kormány által elrendelt megszorító intézkedések miatt egy városi rendezvény már elmaradt Székelyudvarhelyen, és az idei esztendőben még esedékesek tekintetében is zsonglőrködni kell a költségvetéssel, hogy ha szegényesen is, de meg tudják tartani.
Marosvásárhelyen, a Vártemplomban ülésezik a Székely Nemzeti Tanács küldöttgyűlése szombaton, 12 órától .
A Hargita megyei szociális ellátórendszerben dolgozó közel nyolcszáz alkalmazott decemberi fizetésére még mindig nincs pénze a szociális igazgatóságnak. A kormány megszorító intézkedései „megoldották” a decemberi fenntartási költségek kérdését.
Volt-e összeütközés 1567 pünkösdjén a gyergyói és csíki székelyek, illetve János Zsigmond fejedelem serege között? Valóban ebből ered az a hagyomány, amely szerint az élen haladhat a csíksomlyói búcsúba a gyergyóalfalvi keresztalja?
Elvesztette uralmát a jármű fölött, majd fának ütközött egy külföldi sofőr Szentegyháza közelében. A baleset következtében a jármű kigyulladt, majd teljesen leégett. A sofőrnek sikerült időben kiszállnia a járműből.
A Székely Nemzeti Múzeum részlegeként működő Gyárfás Jenő Képtár tervezett felújításának időtartama eredetileg másfél-két évre volt becsülve, ehhez képest az intézmény tíz éve nem fogad vendégeket, közgyűjteményei elzárt raktárakban húzzák meg magukat.
Nem először csúszott el a talaj tavasszal a Kecseten és Kecsetkisfaludon átvezető 35-ös jelzésű községi út alatt, ahol emiatt lényegesen megrongálódott az autósok által használt útfelület. Farkaslaka község vezetősége egyelőre járhatóvá tette az utat.
Elütött egy személyt Marosvásárhely és Sáromberke között a vonat, valószínűleg elhunyt az áldozat – értesítették még múlt csütörtökön a rendőrséget. A hatóság kedd esti közleménye szerint egy 19 éves, erdőszentgyörgyi lány az áldozat.

A Zúgóként is ismert gyimesi Jávárdi-vízesés eddig ismert formájában megszűnt létezni.
Összesen ötvenezer lejes bírságot szabott ki a Kovászna megyei fogyasztóvédelem egy sepsiszentgyörgyi gyorsétteremre és egy bisztróra: többek között az élelmiszerek tárolását és azok azonosításának hiányát kifogásolták.
Vélhetően rablógyilkosság áldozata volt az az 58 éves nő, akit holtan találtak november 6-án egy leégett házban Gernyeszegen – tájékoztatott kedden a Maros megyei rendőrség.
Ne hagyjuk csak úgy kifolyni a kincset a kezünk közül – tűzte ki célul a Kovászna megyei tanács alelnöke, Jakab István Barna, aki megválasztása óta honismereti terepmunkán is igyekszik felleltározni a megye értékeit, többek között a borvízforrásokat is.
Lezárult az október elején indított aláírásgyűjtés: közel kétezren támogatják a két évvel ezelőtti halálos autós balesetet okozó rendőr ítéletének súlyosbítását. Alapfokon az ittas sofőrt három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
Összehangolt ellenőrzést tartottak egy gyimesfelsőloki erdészeti tevékenységet végző vállalkozásnál hétfőn, ahol egy bizonyos mennyiségű faanyag származását nem tudták bizonyítani.
A bizonyítékok összegyűjtésén dolgozik jelenleg a rendőrség az ügyészség vezetésével a múlt héten Csíkszeredában történt utcai támadások ügyében. A két nő mellett, egy harmadik áldozatról is hírt kaptunk, aki egyelőre még nem tett panaszt a rendőrségen.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem képzési kínálatáról és a sapientiás életről számoltak be az önkéntes hallgatók 85 középiskolában az elmúlt időszakban, az Egyetem házhoz megy című körút során.