Új társulási szerződést hagyott jóvá a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület annak érdekében, hogy a háromszéki megyeszékhely és a környező települések tömegközlekedését metropolisz-övezeti formában oldják meg.
Régi terve a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak a Bodok szálló helyére tervezett ifjúsági és kulturális központ, amelynek megépítéséhez a magyar kormány segítségére is számítanak. Az elmúlt években „leült” a terv, most azonban ismét a napirendre került.
Legalább harmincezer személyt szolgál ki a Maros megyei Erdőszentgyörgy kórháza, amelynek felújított járóbeteg-rendelőit csütörtökön avatták fel. Korszerű laboratórium, röntgengép és szakorvosok várják a helyieket és környékbelieket.
Interaktív vendégszoba nyílik március 2-án, szombaton a Maros megyei kutyfalvi Degenfeld-kastélyban, amely az erdélyi nemesség 20. századi történetéről, a kitelepítésekről „mesél”.
Két újabb, fiataloknak szánt ANL-tömbházat építene Kézdivásárhely önkormányzata az Orbán Balázs utcában. A beruházást előkészítő határozatokat csütörtöki ülésén fogadta el a helyi képviselő-testület.
Csak 22 óráig tarthatnak nyitva azok a csíkszeredai vendéglők és kocsmák, ahol játékgépek is vannak, továbbá a szórakozóhelyek működtetőinek kötelező éjjel-nappal látó térfigyelőkamerát felszerelniük és biztonsági őrt alkalmazniuk.
Teherautót előző személyautó ütközött frontálisan egy gépkocsival csütörtök délután Maroshévíz közelében. Hatan sérültek meg.
Dandárszintűre emelik 2025-ben a NATO francia parancsnokság alatt létrehozott romániai harccsoportját – közölte csütörtökön román újságírókkal Loic Girard tábornok, a NATO délkelet-európai többnemzeti hadosztály-parancsnokságának parancsnokhelyettese.
A gyergyószentmiklósi költségvetés elkészítésének többhetes késlekedésén is látszik az az inkompetencia, ahogyan a város az elmúlt négy évben vezetve volt – hangzott el az EMSZ helyi szervezetének csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Több udvarhelyszéki faluban is áramszünet várható március hetedikén reggel 9 és délután 2 óra között.
Fontos a marosvásárhelyi katolikus felekezeti iskola létrehozása, és létre is fogják hozni – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke. Az Erdélyi Magyar Szövetség marosvásárhelyi szervezete is közleményt adott ki a katolikus iskola kapcsán.

Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészség fontosságáról, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban még mindig sok a bizonytalanság.
Egy feljelentést követően 9600 lejt és egy mobiltelefont juttatott vissza a rendőrség egy csíkszeredai férfinak, aki óvatlan volt, így meglopták – írja csütörtöki közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Csender Levente legújabb, Fényből és sárból – Böjte Csaba élete című életrajzi könyvét mutatják be Csíkszeredában a Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezésében, március 7-én.
Felújították a székelyudvarhelyi Sétatéri Stadion szomszédságában lévő skate parkot, amely balesetveszélyessé vált a rendszeres használat következtében az elmúlt években – olvasható a Városi Sportklub (VSK) Facebookon közzétett bejegyzésében.
Elfogadták a civil szervezeteknek, egyházaknak szánt pályázatok összegét, a Tomcsa Sándor Színház ügykezelésébe került a szejkefürdői színpad és környéke a székelyudvarhelyi önkormányzat soros ülésén.
Erdélyi körútra indul az AndréVajna produkció, amely André Ferenc és Vajna Ádám zenés irodalmi és spoken word műsora. Március 5. és 14. között az alkotók hét erdélyi városba látogatnak el.
Marosvásárhelyen a városi közterület-felügyelő igazgatóság saját szakemberekkel és munkagépekkel tömi be a télen keletkezett nagyobb gödröket, hideg aszfaltot használva.
Elkezdődik pénteken az idei egységes mezőgazdasági támogatások igénylési időszaka az agrárszektorban, a tavalyi támogatások közül azonban néhányat még mindig nem folyósított a gazdáknak az APIA.