
Fotó: Borbély Fanni
A vártnál későbbre fejezik be a csíkszeredai Micimackó napközi épületének átépítését a munkálatok során felmerült akadályok miatt. Akkora a csúszás, hogy a következő tanévet is más épületben kell megkezdjék az óvodai csoportok.
2024. június 07., 14:502024. június 07., 14:50
2024. június 07., 14:542024. június 07., 14:54
A Micimackó napközi 50 éves épületének átépítésére, felújítására tavaly júniusban írta alá a csíkszeredai önkormányzat a kivitelezési szerződést.

Hamarosan hozzáfognak a csíkszeredai Micimackó napköziotthon épületének átépítéséhez. A kivitelezési szerződést csütörtökön írták alá a tanintézet teraszán.
Akkor még úgy látták, hogy a munkálatok java részét sikerül decemberig befejezni, de nem így történt. Eltelt egy év, és jelen állás szerint a következő tanévet sem kezdhetik meg a napközisek a Jégpálya lakótelepi épületben. Megkérdeztük Sógor Enikőt, Csíkszereda alpolgármesterét, mi az oka a késésnek.
Fotó: Borbély Fanni
„A Micimackó óvoda felújítása során több tényező is akadályozta a munkálatok terv szerinti menetét, ugyanis a kivitelezési munkálatok megkezdése után több eltérés merült fel a helyszíni állapot és a műszaki terv, illetve a kivitelezési részletek között, sőt a műszaki dokumentáció különböző részei között is” – magyarázta az alpolgármester.
Hozzátette, a szerződés értelmében a kivitelezőnek még öt hónap állna rendelkezésére az eredeti munkálatok befejezésére, de ehhez hozzáadódik az az idő, ami a kiegészítő munkálatok elvégzéséhez szükséges.
– osztotta meg.
Fotó: Borbély Fanni
A munkálatok miatt a Micimackó napközis csoportjai ebben a tanévben az újonnan megnyitott Angyalkert napközi épületébe jártak. Mivel a következő tanévtől sem térhetnek vissza a Micimackóba, ezért új helyet kellett keresni számukra. „Ami az Angyalkert épületében működő két Micimackó-csoport további sorsát illeti, elindult az egyeztetés az érintett felek között. A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium és a Szent Kereszt Plébánia felajánlása nyomán az óvodai csoportok számára ideiglenes oktatási helyszín a Márton Áron Főgimnázium udvarán lévő Piarista Tanulmányi Házban lesz kialakítva” – közölte Sógor Enikő. Hozzáfűzte, hogy
A Micimackó felújításának folytatását a következő finanszírozási ciklusba ütemezték át Központi Régió Program 2021–2027 keretén belül, erről rendkívüli ülésükön döntöttek pénteken a csíkszeredai önkormányzati képviselők.
Fotó: Borbély Fanni
Mint arról korábban beszámoltunk, a Micimackó napközi épületének felújítása tartalmazza az épület hőszigetelését, a nyílászárók cseréjét, továbbá az épület félemelettel való bővítését, ahol három foglalkoztató tantermet és mosdókat alakítanak ki, valamint a napközi teraszának befödését, ahol multifunkcionális terem kap helyet, amelyet ebédlőként, vagy más célra is használhatnak. Ugyanakkor az udvart is átalakítják, számos játszótéri elemmel bővítik.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
1 hozzászólás