
Orsika és barátja, aki tíz körig nem adta fel
Fotó: Bodor Tünde
Nem kerek, de felejthetetlen 62. születésnapot ünnepelt a sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskola. Reggel 8-tól déli 1 óráig adománygyűjtő futással próbáltak segíteni a féloldali paralízissel hadat viselő másodikos Orsikának. Az akció eredményes volt, hiszen nem mindennap adatik meg az a felemelő érzés a diákoknak és tanároknak, hogy egy nagy közösségben, egy nagy jótéteményben cselekvőn összefoghatnak.
2024. június 07., 19:452024. június 07., 19:45
Az iskola 62. születésnapját pénteken az iskolában is sokféle programmal ünnepelték : volt bickli-, roller- és görkorcsolyaverseny, street dance, lehetett az aszfaltra rajzolni, élő csocsót játszani, ugyanakkor vendégül látták a Tekergők együttest is.
Mindemellett diákok és pedagógusok egyaránt kötelességüknek érezték, hogy tettel – jelen esetben futással – válaszoljanak arra a felhívásra, amelyet minden Váradishoz intéztek a szervezők:
Valaki mindig futott Orsikáért
Fotó: Bodor Tünde
Kászoni Orsika – aki jövő héten lesz tízéves – negyedfokú agyvérzéssel és vízfejűséggel jött világra, ez
Mint édesanyjától megtudtuk, lábfejét kétszer műtötték, egyszer Csehországban és egyszer Kisinyovban, mert izmai merevsége miatt jobb lábával lábujjhegyen járt. Egy újabb hasonló műtétre még az idei nyáron is sor kerül. Születése óta minden nap gyógytornázik – mondja anyukája – aki egyedülálló szülő, a kislánynak nagymamája a személyi gondozója.
Egy kis kárpótlás az élettől: ma egy nagy szeretetcunami áradt a kislányra. És biztos ez is gyógyított.
Fotó: Bodor Tünde
Orsika egyébként osztálytársaival maga is kijött iskola után a stadionba. Csacsogott, ragyogott, anyukája szerint nagyon szeret iskolába járni.
A nagy futás célja 62 km megtétele volt, ehhez képest reggeltől az akció végéig 198 kilométert szaladtak a gyerekek és a tanítók, tanárok a rekkenő hőségben, amihez Józsa Tihamér reggeli motivációs előadása is hozzájárulhatott. A pályán mindig volt mozgás, a folyamatosságot fenn kellett tartani:
Ennyien vettek részt a nagy futásban.
Fotó: Bodor Tünde
A végén pedig mindenki, aki ott volt, az igazgatóval együtt szaladt egy kört, Orsika pedig anyukájával és Beke Csilla iskolapszichológussal követte őket.
A nagy futás eredményeként 12 237 lej adomány gyűlt össze. Ez nemcsak az adománygyűjtő doboz tartalma, melybe sok diák a zsebpénzéből tett – tudtuk meg Pénzes Szabolcs vallástanártól – hanem az Orsika kezelési költségeinek előteremtése céljából létrehozott egyesület számlájára is érkeztek adományok, a kollégák pedig szponzorokat is megkerestek a jó ügy érdekében.
Szé summa gyűlt össze az akció végére
Fotó: Bodor Tünde
– mondta Szilágyi Andrea iskolai tanácsadó, a nagy futás egyik főszervezője.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!