
Fotó: Csató Andrea
Már nem lehet menteni az utolsó részt sem, veszélybe került a föld alatti sókészlet is – ismerte el csütörtöki közleményében az Országos Sóipari Társaság (Salrom).
2025. május 29., 14:372025. május 29., 14:37
2025. május 29., 14:412025. május 29., 14:41
Újabb közleményt adott ki csütörtökön az Országos Sóipari Társaság (Salrom), amelyben tudatják, hogy ma délelőtt kb. tizenegy óra előtt tíz perccel a behatoló víz nyomása alatt összeomlott az a védőgát, amelyen a bánya alkalmazottai nagy erőfeszítéssekkel dolgoztak az elmúlt két napban, hogy megóvják az utolsóként még talán megmenthető Telegdy-bányarészt.
Már ezt sem lehet megmenteni – ismeri el a Salrom, hozzátéve, hogy
Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy „parajdi dolgozóik, a helyi lakosok mellett állnak ezekben a nehéz napokban”.
Fotó: Csató Andrea
Azt is ígérik, hogy költségektől függetlenül folytatni kívánják a parajdi tevékenységet az esetleges újranyitás, újraindítandó kitermelés reményében, illetve hogy nem fognak szűkölködni sem emberi, sem anyagi erőforrások terén a katasztrófa okozta károk mérséklésében – áll a Constantin Dan Dobrea vezérigazgató által szignózott közleményben.

Elöntötte a víz a sóbánya Telegdy-részét is, az utolsó területet, amelynek a megmentésében még bíztak Parajdon. Átszakadhatott a napokban felépített gát a nagy nyomás alatt.

Mintegy hetvenen gyűltek össze a parajdi sóbányához tartozó irodáknál csütörtökön kora délután, a feldühödött emberek magyarázatot és lemondásokat követelnek. Az igazgató le is mondott.
Népzene, ének és a tánc tölti meg a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Házat: ötödik alkalommal rendezik meg a Nem úgy van most, mint volt régen – Felnőtt néptánccsoportok találkozója című eseményt, szombaton.
Lebontják a szentegyházi régi szülészet épületét, hogy helyére felhúzhassák az új palliatív ellátó központot. A bontást mihamarabb elkezdenék, mert csak ezután következhet az új épület tervezése és kivitelezése.
Erősen ittas állapotban, bejegyzetlen gépjárművel közlekedő sofőr került rendőrkézre Székelykeresztúr térségében csütörtökön délután. Az illető ellen eljárás indult.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Egy börtönbüntetésre ítélt személyt kísértek be a büntetés-végrehajtási intézetbe a Hargita megyei rendőrök szerdán. A korondi férfi bőséges bűnlajstrommal rendelkezik.
Csőtörés miatt több háztartásban is vízszünet lesz Székelyudvarhelyen csütörtökön délutánig.
Több mint 30 millió lejt költött el az Országos Sóipari Társaság (Salrom), hogy csövekbe tereljék a Korond-patakot a beszakadt parajdi sóbányánál. Folyamatban van a beruházás átvétele, ám késedelmi kamattal fogják sújtani a kivitelezőt.
Karbantartási munkálatokat fog végezni a szolgáltató, ezért áramszünetre kell számítani szerdán reggel kilenc és délután négy óra között több székelyudvarhelyi utcában – közli a városháza.
Tömeg gyűlt össze kedden Székelyudvarhely központjában, hogy a 197 évvel ezelőtt született Orbán Balázs, a legnagyobb székely emléke előtt tisztelegjenek. A felszólalók a jeles személyiség által ránk hagyott erkölcsi értékekre hívták fel a figyelmet.
Aláírásgyűjtésbe kezdenek, petíciót visznek a kormányfőhöz, és egyedi segélyrendszerrel próbálják tompítani a fogyatékkal élők adóterheit Székelyudvarhelyen. Szakács-Paál István polgármester őszintén beszélt a térség gazdasági nehézségeiről.
1 hozzászólás