A CONSOFT csapata garancia a minőségre
Fotó: CONSOFT
Magyarországon szerzett tudásának és tapasztalatának köszönhetően kezdett bele a számítógépes programok értékesítésébe a rendszerváltás utáni években tulajdonostársával, Tőkés Károllyal. Tették ezt olyan jó érzékkel, hogy az országban mára egyike azon kevés cégeknek, akik szoftverértékesítésből és szoftverhasználati tanácsadásból tartják fenn magukat. A csíkszeredai CONSOFT vállalkozás vezetőjével, Tódor Lászlóval beszélgettünk.
2024. február 12., 14:132024. február 12., 14:13
Tódor László a kolozsvári építőmérnöki szak befejezése után a BME-n folytatta tanulmányait, a tandíj előteremtése érdekében pedig a tanulás mellett munkát is vállalt. „Egy budapesti tervezőirodában láttuk, hogy a terveket már akkor jórészt számítógépeken készítik. Ez a felgyorsult és modern felfogás annyira megtetszett, hogy eldöntöttük, idehaza népszerűsíteni és értékesíteni akarjuk ezeket a programokat” – mesélt a kezdetekről Tódor László. Idővel a budapesti InterCAD-del olyan jó kapcsolatot alakítottak ki, hogy
„A cég székhelyének Csíkszeredát, szülővárosomat választottuk, majd 1996-ban saját magam értékesítettem az első tervezőszoftvert a régióban” – emlékezett vissza az alapítás időszakára a vállalkozó. Tódor László elmondása alapján ekkoriban Erdélyben még mindenki rajztáblát használt, így egyből meglátta a piaci lehetőséget abban, hogy a Magyarországon fejlesztett programokat itthon értékesítse.
Tódor László előadás közben
Fotó: CONSOFT
Bár cégvezetői képesítéssel nem rendelkezett, ösztönösen, autodidakta módon a folyamatos fejlődésben és a bevételek visszaforgatásában látta a fennmaradás kulcsát. „Az első eladások után a bevételeket nem éltük fel, hanem beruházásokra fordítottuk.
Az egy komoly Pentium volt, ami a maga 8 megabyte-os RAM memóriájával olyan volt, mint a rakéta” – nevette el magát Tódor László, aki szerint ez volt a cég történetének legdrágábban megvásárolt számítógépe is egyben. Mivel a technológiai újítások az 1990-es évek derekán országunkban is egyre nagyobb teret nyertek, a számítógépes szoftverekre is egyre nagyobb igény mutatkozott.
Az évek során azonban kialakult felénk egyfajta bizalom. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mintsem hogy az összes romániai egyetemen jelen vannak az általunk forgalmazott alkalmazások” – mesélte Tódor László, aki azt is elárulta, hogy
Az apró lépések politikájának hála a CONSOFT lépésről lépésre növekedett: a csíkszeredai munkapont mellett a fővárosban és Kolozsváron is irodákat nyitottak, valamint az ingatlanokat is megvásárolták. Emellett
„Van, hogy felülkerekedünk, és csapatostul elmegyünk egy hetet síelni a francia Alpokba, de ha ez nem jön össze, akkor időközönként elmegyünk egyet sörözni vagy sütögetni a munkatársakkal” – ismertette velünk a CONSOFT vezetője azokat a módszereket, amivel a munkaközösséget motiválni tudja.
30 év alatt számtalan sikertörténethez járult hozzá a CONSOFT
Fotó: CONSOFT
A CONSOFT vállalkozása és a BIM rövidítés napjainkra teljes mértékben összenőtt. De mit is takar ez a BIM, és miért is jó ez a tervezőknek, mérnököknek és kivitelezőknek egyaránt? „A BIM egy angol rövidítés, amit building information modelling néven emleget a szakirodalom. Ez magyarra fordítva épületinformációs modellezést jelent. Ez gyakorlatilag egy olyan munkamódszer, ami egy adott épülethez kapcsolódó információkat egyetlen adatbázisban gyűjt össze, amihez hozzáférést kapnak mind az építészek, mind a mérnökök és az összes olyan szakember, aki, egy adott épület megvalósításán együtt dolgozik. A BIM tehát az ő munkájukat segíti egy teljes életcikluson át, és mivel mindenki ugyanazt az információt használja, ezért sokkal kisebb a hibalehetőség” – magyarázta Tódor László.
A munka mellett a kikapcsolódásra is nagy figyelmet szentelnek a csíkszeredai vállalkozásnál
Fotó: CONSOFT
A csíkszeredai vállalkozásnál bár eleinte csak az értékesítésre fektették a hangsúlyt, hamarosan rájöttek, hogy a szakmai tanácsadással még egyedibbé tehetik szolgáltatásaikat.
Éppen ezért az eladott szoftverjeink mellé állandó szakmai tanácsadást is biztosítunk vásárlóinknak, akik ha elakadnak valamiben, akkor felkészült és szakértő csapatunk egyből megoldást kínál problémájukra” – ismertette a CONSOFT egy másik fontos profilját az alapító tulajdonos.
„Értelemszerűen nemcsak tanítunk, hanem tanulunk is. A technikai innovációk miatt a csapatunk is állandóan képezi magát azért, hogy szolgáltatásaink elismertségünkhöz megfelelőek legyenek” – magyarázta a székelyföldi mérnök.
„Vállalkozásunknál rendre több fiatal találja meg a boldogulását, akiknek a számítógép- és programkezeléshez sokkal több affinitásuk van, mint mondjuk az én generációmnak. Ez többször is nehézséget okoz a mindennapi működésben, hiszen néha az az érzésem, mintha nem ugyanazt a nyelvet beszélnénk. Ennek ellenére
– ismertette a többgenerációs munkavégzésnek az előnyeit és hátrányait a CONSOFT megálmodója. Tódor László azt is elmondta, hogy tapasztalatai szerint bár a fiatalok értékrendje nem egyezik meg az idősebbekével, mégis csapatként gondolkodva ugyanaz a cél vezérel mindenkit:
A 2023-as év eleje óta a mesterséges intelligencia óriási teret nyert: szöveggondozás mellett profi illusztrációkat is készít, de a mérnöki szakmában és a tervezőiparban is megvetette a lábát.
– véli Tódor László, aki ennek fényében bátran mer tervezni a jövőre is: a következő tíz évben véleménye szerint számos technológiai újítás jelenik meg az építőiparban, ahol az újításokat alapból nehezebben fogadják el.
Igazán viszont akkor mondhatjuk magunkat majd sikeresnek, ha a következő harminc évben is helyt állunk és megmaradunk” – zárta a beszélgetést Tódor László, aki izgatottan várja a következő évek fejleményeit.
Az itt olvasható tartalom először az „Akiket az idő igazol” 2023-as kiadványában jelent meg.
(X – fizetett hirdetés)
Óraátállítás vár ránk ismét vasárnap hajnalban, ezúttal egy körrel visszafelé tekerjük a nagy mánusokat. Bár évek óta rebesgetik, hogy megszabadulunk bioritmusunk ily módon történő felforgatásától, úgy tűnik, ez még jövőben sem esedékes.
Tizenhat évesen az 1956-os forradalomban harcolt, pénteken rendkívüli történelemórán mutatta be az eseményeket a Corvin-közi pesti srác, Varga János. Történetüket Kolozsváron és Székelykeresztúron is sok diákkal ismertette meg.
Az idei első félévben 2311 ember szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában. Az áldozatok közül 43-an vesztették életüket, 34,8 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Az ország legalacsonyabb hőmérsékletét mérték Csíkszeredában szombatra virradóan az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint.
Első alkalommal végeztek prosztatarákos férfiaknál prosztatektómiás műtéteket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban – adja hírül az egészségügyi intézmény.
A belföldi vasúti személy- és teherforgalom 81 vonatjáratának kell majd összesen 4860 percet vesztegelnie a vasárnap hajnali óraátállításkor – tájékoztatott szombaton a Román Vasúttársaság (CFR).
A magánszektorban megjelenő álláshirdetésekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalta össze Fazakas László ügyvéd lapcsaládunk munkaközvetítő portálján, a Jóálláson induló új cikksorozat első részében.
Elkezdődött a balavásári körforgalom építése a Marosvásárhelyt, Szovátát, Segesvárt és Dicsőszentmártont összekötő útkereszteződésben, forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszon.
Összehangolt hatósági akció zajlott Maros megyében a pénteki nap folyamán a falopások megfékezésének érdekében. Nyolc személyt előállítottak.
szóljon hozzá!