A rendőrség különleges egysége vizsgálja a lefoglalt szereket. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Két autóvezetőnél is fehér, porszerű – feltehetően pszichoaktív szert – találtak a rendőrök hétvégén Székelykeresztúron, illetve Küsmöd határában. Jelenleg is zajlik a nyomozás – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. november 06., 17:562023. november 06., 17:56
2023. november 06., 18:042023. november 06., 18:04
Küsmöd irányába haladt haszongépjárművével a 135-ös megyei úton az a 28 éves etédi férfi, akit pénteken délután fél kettőkor állítottak meg a szabálysértéseket és bűncselekményeket vizsgáló székelykeresztúri rendőrök – olvasható a rendőrségi tájékoztatóban. A vizsgálatok során
Hamar kiderült az is, hogy a férfi járművezetői engedélyét külföldön felfüggesztették közlekedési szabálysértés miatt.
Mindemellett 0,18 mg/l légalkoholszintet mértek a sofőrnél, és a helyszíni drogteszt alapján nagy a gyanú, hogy pszichoaktív szert is fogyasztott. Utóbbi eredmény egyébként nem használható fel a büntetőeljárás során, így
A nyomozás folytatása érdekében egy telefont és egy telefonkártyát is lefoglaltak a férfitől. A fehér porszerű anyagot tartalmazó tasakot és üvegdobozt, illetve vélhetően a szer fogyasztásához használt szívószálat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság speciális egységének adták át.
Egyelőre jogosítvány nélküli, valamint pszichoaktív szer hatása alatt történő autóvezetés miatt indult büntetőeljárás az ügyben.
Szombaton hajnali három órakor egy 25 éves Szeben megyei férfit állítottak meg a rendőrök Székelykeresztúron a 13C jelzésű országúton. A jármű vizsgálata során
Ebben az esetben nem merült fel az illegális szer fogyasztásának gyanúja. Ettől függetlenül a rendőrök nyomozati lefoglaltak egy telefont és egy telefonkártyát, a megtalált fóliákat és azok tartalmát pedig ugyancsak a speciális egységüknek adták át.
Szűz Mária mennybevételét ünnepeljük augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján. Csíkkarcfalván is búcsúünnepet tartottak.
Egy rendkívül veszélyes, invazív rovarfaj, a japán cserebogár terjed Európában. A szakemberek figyelmeztetnek, ha észleljük, értesítsük a Hargita Megyei Növényvédelmi Hivatalt – olvasható Bors Béla csíkszeredai alpolgármester bejegyzésében.
Idén júliusban 4 693 461 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 120-szal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2769 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A haderőfejlesztésre szánt forrásokat nem érintik a megszorítások – jelentette ki pénteken egy konstancai sajtóeseményen a védelmi miniszter.
Húsz nyertes projekt kap támogatást nyár végétől télig a Com’ON Sepsi közösségi ötletpályázat keretében, melynek révén sepsiszentgyörgyiek és elszármazottak valósíthatják meg kreatív, kulturális vagy sportprogramjaikat.
Az oktatási minisztérium pénteken emlékeztetett arra, hogy augusztus 31-ig lehet elkölteni a szociális elektronikus kártyákra feltöltött 500 lejes tanszertámogatás.
Pénteken 24 megyében és Bukarestben kánikula várható. A nappali hőmérséklet eléri a 37 Celsius-fokot, a hőmérséklet-páratartalom mutató pedig meghaladja a kritikus 80 egységet.
Több mint 66 kilogramm, 3,5 millió euró értékű kokaint csempészett be Romániába két szerb állampolgár egy lakóautóban – számolt be pénteken a Román Rendőrség.
A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház ideiglenesen módosítja az intenzív terápiás osztály látogatási rendjét augusztus 15-től, a felújítási munkálatok miatt, a betegek biztonságának fokozása érdekében.
A magyar államalapítás ünnepének estéjén, augusztus 20-án Háromszék huszonnégy településén gyújtanak őrtüzet. Sepsiszentgyörgyön és Baróton kenyérszentelést tartanak.
szóljon hozzá!