Befejezetlen munka. Bezárt a gyár, nem engedték a dolgozókat a gépekhez. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Hiába indultak dolgozni a kovásznai nadrággyár alkalmazottai, belépni tilos tábla fogadta őket, még az öltözőben tartott személyes tárgyaikhoz sem fértek hozzá. Egy részük a májusi fizetését sem kapta meg.
2019. július 03., 21:542019. július 03., 21:54
Harminc feljelentés futott be a Kovászna megyei munkaügyi felügyelőséghez, miután a kovásznai TBW (Textile Blue Wash) nadrággyárat egy héttel ezelőtt minden előzetes értesítés nélkül bezárták, a kapura lakat került, az alkalmazottak egy része pedig az elmaradt fizetést sem kapta meg.
A kovásznai nadrággyár alkalmazottai június 27-én a megszokott program szerint megjelentek a munkahelyükön, ám
A helyzet teljesen váratlanul érte az alkalmazottakat, hiszen korábban sem szóban, sem írásban nem figyelmeztették őket, hogy a gyár bezár. Az elmúlt napokban a munkaprogram szerint rendszeresen megjelentek a gyárkapunál, listát is készítettek a jelenlévőkről. Közben többen feljelentést tettek a munkafelügyelőségen, a gazdasági rendőrségen, az ügyészségen, hiszen a 67 alkalmazott közül 27 a májusi fizetését sem kapta meg, ugyanakkor
Kedden megjelent a helyszínen a cég személyzeti osztályának vezetője, aki arról tájékoztatta az alkalmazottakat, hogy kényszerszabadságra küldik őket, azután megkapják az elbocsátásról szóló határozatot. Az alkalmazottak szerint már a múlt héten volt egy kisebb tiltakozás, mert nem mindenki kapta kézhez a májusi fizetését.
Mint Ördög Lajos, a munkaügyi felügyelőség vezetője lapunknak elmondta, egyértelmű törvénytelenség történt, hiszen a munkaszerződést nem lehet következmények, előzetes értesítés nélkül érvényteleníteni. Ezért ők a panaszokat továbbították a Brassó megyei munkaügyi felügyelőséghez, mert a gyárat működtető cégnek ott van a székhelye, továbbá az országos felügyelőséget is értesítették a kialakult helyzetről.
„Összetett a helyzet, hiszen az alkalmazottak egy része nem kapta meg a fizetését, ugyanakkor nem engedték be őket a munkahelyükre, sőt a személyes tárgyaikat sem tudják elvenni. Ez nyilván jogi következményekkel jár, a panaszokat egyelőre kivizsgálják” – szögezte le a főfelügyelő.
A TBW egyébként 2008-ban alakult, és olyan neves külföldi partnerei voltak többek között, mint az Alberto, Hugo Boss, Paul & Shark, Marc Cain, Benetton, Balko.
Veréb a fecskefészekben (Úzvölgye 1916–2022) címmel készült dokumentumfilm az úzvölgyi katonatemetőnél történt rég- és közelmúltbeli eseményekről. Novák Lajos és Szabó Imre alkotását most a Médiatáron lehet megnézni.
A brassói Cenk-felvonó és Panoráma étterem felújítási, átépítési munkálatai a végéhez közelednek, várhatóan a nyár folyamán nyitják meg a turisták előtt.
Számos kihágást tapasztaltak a Hargita megyei közlekedési rendőrök a Truck & Bus elnevezésű közúti ellenőrzési akció során május 5. és 11. között.
Zacher Gábor toxikológus szerint a dizájnerdrogok, különösen a „herbálként” ismert szintetikus marihuánaszármazékok rendkívül veszélyesek – hatásuk kiszámíthatatlan, és a kábítószeres halálozások feléért felelősek.
Leverték és összetörték az úzvölgyi katonatemető külső falára rögzített egyik tájékoztató táblát, ennek darabjait kedden találták meg. A Hargita megyei tanács és Csíkszentmárton önkormányzata a rongálás miatt büntetőfeljelentést tettek a rendőrségen.
Erdélyi előadás-sorozatot tart május 20-22 között, Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár.
Színes programokkal, koncertekkel, kiállítással, főzőversennyel és kincskereső játékkal is várja a közönséget május 30. és június 1. között Torockón a Duna Napok programsorozata.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
szóljon hozzá!