Korodi Attila
Fotó: Gábos Albin
Székelyföldi rutinos politikusokhoz képest feltűnően normális. Annyira kilóg a sorból, hogy az már nem normális. Nemcsak arról van szó, hogy jó néhány kollégájától eltérően tud késsel és villával enni, sőt, egyedül megköti a cipőfűzőjét, hanem a mondanivalójának rendszerint van eleje és van vége. A kettő között időnként hézag van, de na.
2020. február 17., 15:022020. február 17., 15:02
2020. február 17., 15:212020. február 17., 15:21
A parlamenti képviselőt mágnesként vonzza a környezetvédelmi tárca. Ahányszor a kormánypalota közelében jár, akkor vagy államtitkárként vagy miniszterként tér haza. Apropó hazatérés, már négy évvel ezelőtt szóba került, hogy polgármesternek állna Csíkszeredában, aztán mégiscsak Bukarestben kötött ki. Most viszont
Ennek biztos jeleként nekifogott megnevezni azokat a problémákat, amelyek az utóbbi években megkeserítették a csíkszeredaiak életét. Legalábbis a huzamosan itthon tartózkodókét.
Még nem derült ki a programjából, hogy elszánt környezetvédőként hová telepítene zöldövezetet a hargitai megyeszékhelyen. Az is lehet, a lehetőségeket látva beérné annyival, hogy minden ablakba muskátlit rakat, a tömbházakat pedig zöldre festeti, és mond néhány zöldséget. Ám az sem kizárt, hogy zöldmezős beruházással rendezi végre a zöldségpiacot.
Ha mégsem lenne polgármester, hát akkor ismét ott lesz a Bukarestbe küldött rettenhetetlen különcsapatban.
Lelakott koszfészek volt Csíkszereda, amikor a képviselői mandátumát polgármesterire cserélte.
Mivel 2020 és 2024 között Csíkszereda polgármesteri székére több RMDSZ-es jelölt is igényt tart (Ráduly Róbert Kálmán jelenlegi polgármester és Korodi Attila parlamenti képviselő), ezért az RMDSZ előválasztáson dönti el, hogy ki fogja képviselni a szervezetet a nyári helyhatósági választáson.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
szóljon hozzá!