A hatályos törvények értelmében négy évig lesznek érvényesek az igazolványok és a jelvények, amik így néznének ki
A választott tisztségviselők mandátumát alátámasztó jelvény és igazolvány modelljének elfogadásáról terjesztettek elő határozattervezetet a csütörtöki székelyudvarhelyi önkormányzati ülésre, ennek használatát egy helyi képviselő kezdeményezte a hatályos törvények alapján. Az igazolványnak gyakorlati haszna nem sok, azt kézbesítés után tulajdonképpen eltehetik a fiókba, vagy megőrizhetik emlékbe. Mi több, ez mindössze egyes önkormányzati képviselők számára fontos.
2021. február 23., 20:482021. február 23., 20:48
Fontosabb megoldandó gondot nem találva a városban, egy helyi önkormányzati képviselő azt kezdeményezte, hogy
„Ezek modelljét foglaltuk határozattervezetbe és terjesztettük elő a csütörtöki önkormányzati ülésre” – tudtuk meg Venczel Attila főjegyzőtől. Mint mondta, ezek használatát már korábban is tartalmazta a közigazgatási törvény, ám azt nem határozták meg, hogy miként kell kinézzenek. Ez utóbbit végül az elmúlt napokban tette meg a kormány, így készülhettek el a Székelyudvarhelyen előterjesztett modellek – magyarázta.
A polgármester, az alpolgármester és a helyi képviselők mandátumának idejére – négy évre – szóló igazolások egyebek mellett
A jelvényeken a funkció, illetve a helységnév mellett egy román zászló, illetve az állam címere fog szerepelni. A főjegyző hangsúlyozta, a város címerét is használhatnák az országé mellett, ám az Székelyudvarhely esetében még nincs központilag jóváhagyva. Utóbbi intézkedésre egyébként 2016 óta vár a polgármesteri hivatal. Venczel Attila egyébként úgy tudja, hogy
Kifejtette, akkor sem láthatnak neki rögtön az igazolványok, illetve a jelvények elkészíttetéséhez, ha az önkormányzati képviselők többsége elfogadja az elkészült modelleket, hiszen ahhoz anyagi forrást is kell rendelni. Ez csak akkor történhet meg, ha lesz idénre érvényes költségvetése a városnak.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
2 hozzászólás