
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két hete fogtak neki Sepsiszentgyörgyön a Gólya utcai új autóbusz-állomás építésének, ám péntek délután a munkások elvágtak egy viszonylag nagy átmérőjű vízvezetéket – tájékoztatott a helyi önkormányzat. A malőr következtében a Gólya és Stadion utcai háztartások a Fenyves utcától a Vadász utcáig víz nélkül maradtak.
2023. december 08., 19:282023. december 08., 19:28
2023. december 08., 19:302023. december 08., 19:30
Az esettel kapcsolatban megkerestük a Közművek vezérigazgatóját, Kozsokár Attila pedig lapunknak elmondta,
a Közművek munkásai különböző helyszínekre vannak irányítva, részben meghibásodások, részben pedig az intelligens vízórák beszerelése miatt. A kialakult helyzetet így nemcsak a Gólya és Stadion utcai lakosok sínylik meg, hanem még egy tucatnyi sepsiszentgyörgyi utca lakói is kénytelenek voltak nélkülözni a vizet péntek délután.
– mondta még el a Közművek igazgatója.
A Gólya utcai autóbusz-állomás része annak a nagyszabású pályázatnak, amellyel az önkormányzat a városi tömegközlekedés fejlesztését, modernizálását, bicikliutak és biciklikölcsönzők létesítését, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését célozta meg.
Csalás gyanújával indult nyomozás, miután kiderült, hogy az érintett személyek engedély és jogi felhatalmazás nélkül folytattak hitelszövetkezeteknél szokásos olyan tevékenységeket.
Megállapodást kezdeményezett a kivitelezővel a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal és költségcsökkentő programról számolt be Szakács-Paál István polgármester, miután a Szejke-ügy bírósági döntése több milliós terhet ró a város költségvetésére.
Hat háromszéki községben is fokozott rendőri ellenőrzések zajlottak a hét első napjain az akciók során közel 130 személyt igazoltattak, több mint 80 járművet állítottak meg, több mint 20 ezer lej értékben szabtak ki bírságokat.
Az áramszolgáltató vállalat tájékoztatása szerint csütörtökön és pénteken több Maros megyei településen lesz ideiglenes áramszünet karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt.
Egy 26 éves férfit igazoltattak a rendőrök Bereckben kedden este, akiről megállapították, hogy nem rendelkezett érvényes jogosítvánnyal, és ittasan is vezetett. Később az is kiderült, hogy balesetezett is.
Kilenc év után búcsúzik a Figura Stúdió Színház éléről Albu István. A távozást Gyergyószentmiklósról „egy családból való kiszakadásként” éli meg. Elmondása szerint mind magánéleti, mind szakmai szempontból élete legfontosabb időszaka volt ez.
Házkutatás zajlik szerda reggel az egészségügyi minisztérium néhány irodájában hamisan kiállított szakorvosi oklevelekkel kapcsolatos vizsgálódás keretében – jelentette be Alexandru Rogobete.
Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője kijelentette, hogy egyetért a törvényhozók számának csökkentésével, de azzal nem, hogy ez a létszám legtöbb 300 legyen, mivel így a romániai magyarok egy része képviselet nélkül maradna a parlamentben.
A Magyar Tudomány Napja alkalmából idén is történészkonferenciát szervez az Erdélyi Múzeum Egyesület gyergyói fiókegyesülete és a Gyergyói Népfőiskola. Az esemény november 6-án, csütörtökön 10 órától kezdődik a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban.
Indul a VIBE Fesztivál új közösségépítő programja, az Epic Class Battle. A verseny nemcsak megmérettetés, hanem élmény is: a fiatalok együtt alkothatnak, fejlődhetnek, és megtapasztalhatják, milyen egy igazi csapatként sikert elérni.
szóljon hozzá!