Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Legalább kétszeresére kellene növelni a munkanélküli segély összegét, még azon az áron is, hogy csökkentik a támogatás folyósításának időtartamát – szögezte le keddi sajtótájékoztatóján Kelemen Tibor, a Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója.
2019. november 12., 17:052019. november 12., 17:05
2019. november 13., 15:572019. november 13., 15:57
Az igazgató újságírói kérdésre összegezte, hogy milyen változásokra lenne szükség a szakterületén, milyen jobbító intézkedéseket foganatosíthatna az új kormány. Rámutatott,
Ennyi pénzért sokan azt sem tartják érdemesnek, hogy a nyilvántartásban maradjanak, sőt azt sem bánják, ha elveszítik, így előfordul, hogy visszautasítják a felajánlott munkahelyet, képzést.
Az igazgató szerint hatékonyabb eszköz lenne, ha az összeget megkétszereznék, legalább havi ezer lejt adnának a munkanélkülieknek, még úgy is, ha azt rövidebb ideig folyósítanák, ám ezzel ösztönöznék a jogosultakat, hogy elfogadják az ügynökség segítségét, és néhány hónap alatt új állást találjanak. A munkaerő-közvetítés terén is több aktív eszközt kellene bevezetni, alkalmazva a jelenleg felfüggesztett törvényeket, vagy egyszerűsítve a feltételeket.
Kelemen Tibor rámutatott, nem alkalmazzák azt a törvényt, hogy a vállalkozók a meglevő alkalmazottaikat is át- vagy továbbképezhetik az ügynökség programjain belül, ha vállalják, hogy három évig nem bocsátják el őket. Erre lenne igény, hiszen a cégek gyakran új kihívásokkal szembesülnek, és képeznék a meglevő munkaerőt, ebben pedig az ügynökségnek van tapasztalata. A munkahelyteremtő hitelek is vonzók voltak, tulajdonképpen a vállalkozóknak megelőlegezték egy-két évre az új alkalmazott fizetését, amit visszafizetett, amint a cég megerősödött, de ezt sem alkalmazzák már.
A képzések terén egyszerűsíteni kellene a feltételeket, hiszen jelenleg csak az vehet rész ezeken a tanfolyamokon, akinek megvan legalább a nyolc osztálya.
A „Második esély” program nehézkesen működik, az oktatási minisztérium nem tudja vállalni a körülmények biztosítását, a finanszírozást, viszont mesterséget sem tanulhatnak.
– összegezte az igazgató. Meglátása szerint azok az idős személyek, akik már évek óta nem találnak munkahelyet és szociális segélyből élnek, meg kellene kapják a szociális nyugdíjt, mert egyre csökken az esélye annak, hogy újra munkába álljanak. A foglalkoztatási támogatási rendszert is újra kellene gondolni, hiszen jelenleg ezek többségét EU-s alapokból finanszírozzák, ám ha az újabb uniós költségvetési ciklusban erre a célra nem lesz lehívható pénz, az fennakadást okoz.
Megköszönte a támogatást szimpatizánsainak vasárnap éjjel Nicușor Dan megválasztott államfő.
Nicușor Dan hétfőn hajnalban arról biztosította Emmanuel Macront, hogy Románia továbbra is megbízható uniós partner lesz.
Az erdélyi magyarság magas részvétele a romániai elnökválasztás vasárnapi döntő fordulójában azt mutatja, hogy az erdélyi magyar emberek érezték ennek a választásnak a jelentőségét, súlyát, veszélyeit, lehetőségeit – mondta Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője elismerte vereségét választási ellenfelével, Nicușor Dannal szemben. Egy videóüzenetben arra kérte támogatóit, hogy folytassák a „harcot az igazságért”.
Nicușor Dan nyerte a romániai elnökválasztás második fordulóját a leadott szavazatok százszázalékos feldolgozottsága alapján.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
szóljon hozzá!